Nõukogu liige kaitseb Auvere jaama: ühe päevaga teeniti 16 miljonit

  Kuigi õnnetu Auvere elektrijaam oli ka eelmisel aastal rivist väljas kokku mitmeid kuid, kaitseb Eesti Energia nõukogu liige Einari Kisel jaama tehtud investeeringuid veendunult.

  Kiseli sõnul on Auvere elektrijaamas viimastel aastate sisuliselt kivisöejaam ehitatud ümber põlevkivi jaamaks ning kuna taolist referentsi maailmas pole, on need tööd ka olnud keerulised. „Pärast seda kui suuremad renoveerimised on saanud tehtud, on jaam alates eelmisest sügisest töötanud veatult,“ kinnitab Kisel saates „Energiatund“. Ta toob veel jaama kaitseks välja, et näiteks alanud aasta 5. jaanuaril kui oli külm ilm ja börsihind kõrge,  teenis jaam ühe päevaga 16 miljonit eurot kasumit.  

  Samas ei saa mööda vaadata faktist, et Narva põlevkivijaamade kõrval sai ka Auvere elektrijaam hiljuti rahvusvaheliste audiitorite poolt raamatupidamislikult alla hinnatud nii et  sinna tehtud 600-miljonisest investeeringust jäi paberil järele vaid 30 miljonit.  

  Einari Kisel rääkis saates veel Eesti Energia uue juhatuse tööst ning tunnistas et mõned riskid jäid võib-olla eelmise juhatuse poolt alahinnatuks. Samuti andis Kisel oma hinnangu ka Elektilevi võimalikule eraldamisele Eesti Energiast, jutuks tuli ka Eesti Energia laenukoormus, välismaale tehtud investeeringute tasuvus ning küsimus, kas riik peaks tagama tarbijale mõistliku hinnaga elektrienergia või mitte.

  Fotol Einari Kisel konverentsil esinedes 2016. aastal, foto autor Raul Mee. Saatejuht on Lauri Leet.

  • Kinnisvaratund
  • 27.03.2024
  KIIRUS:
  Nõukogu liige kaitseb Auvere jaama: ühe päevaga teeniti 16 miljonit
 • Hetkel kuum