• Jaga lugu:

  Olelusvõitlus kõnniteel - “Kao eest!” kuulutab rattakell

  “Kellele kuulub kõnnitee?” küsib seekordne saade “Äripäeva fookuses”. Tõepoolest, meie kõnniteedel, aga ka jalg- ja jalgrattateedel valitseb paras kaos. Tõukerataste rendifirmad on paari aastaga tekitanud buumi, lisaks liiguvad kõnniteel üksrattad, tavalised tõukerattad ja rulad, mõnes piirkonnas ka pakirobotid. 

  Kõnniteedele on seadusega lubatud kergliikurite tuules tulnud ka ühe-, kahe- ja mitmerattalised jalgrattad, ja kuhugi peavad ju mahtuma ka jalakäijad. Seda, et ei mahu, kinnitab paraku masendav liiklusõnnetuste statistika. Nii oli näiteks augusti alguse seisuga 124 tõukerattaõnnetuses saanud viga 129 inimest. Õnneks pole tänavu olnud ühtki surmajuhtumit, nagu paraku on olnud Soomes. Inimkannatanuga jalgrattaõnnetusi juhtub Eestis keskmiselt lausa üks päevas, järjest kasvab jalg- ja jalgrattateel viga saavate jalakäijate arv. 

  Liikluskultuuri iseloomustamiseks sobib kõige paremini rattakella näide. Kui mujal maailmas tähendab see viisakuspöördumist “Tähelepanu, ma tulen!”, siis Eestis üsna üheselt “Kao eest!”. 

  Kuidas ja mida teha, et tänav oleks kõigile turvalisem, analüüsivad kogenud jalgrattur Alo Lõhmus ja kogenud tõukerattur Morten Merila. Saates saavad sõna ka Tuule tõuksibrändi taga oleva Comodule´i pealik Kristjan Maruste ja jalgrattalinnapea Pärtel-Peeter Pere. Saatejuht on Neeme Korv.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum