Suvi ja koolivaheaeg suunab paljud tudengid erialastele praktikatele, kuid must-valge leping ja kindel palk võivad jääda seejuures nähtamatuks, räägivad tööturul tegutsevad noored õigusteaduse bakalaureuse lõpetanud Grete Kaseväli, Karl Erik Kala ning Isabel Mõistus.
Saates „Triniti eetris“ praktikandi katsumuste teemal sõna võtnud Grete Kaseväli märgib, et on Triniti advokaadibüroos praktika kogemusega rahul, kuid tunneb muret praktikantide pärast kellel nii hästi ei lähe. "Esineb olukordi, kus praktikante kasutatakse ära ja sõlmitakse praktikalepinguid, et varjata tegelikku töösuhet. Seejuures saad sa väga vähe raha ja oled sotsiaalselt kindlustamata," rääkis ta.
Olukorda muuta on aga keeruline, kuna kindla suunitlusega määrust ja seadust ei ole. Õigusteaduskonna kolmanda kursuse tudengi Karl Eerik Kala sõnul on noorel väga keeruline ise mõista, kui tööandja teda tüssab. “See on kivi tööandja kapsaaeda, aga seadus seda ei reguleeri ja see on probleem üle Euroopa,” nentis Kala.
Valmimisel on aga Euroopa Liidu direktiiv, mis seaks praktikatel käimise ja saadava töötasu kindlamatesse raamidesse. Samuti õigusteaduskonna bakalaureuseastme lõpetanud Isabel Mõistuse sõnul ongi direktiivi suurim eesmärk eraldada päris töö ja praktika.
Saates tuli aga põhjalikult juttu ka juuraõpingutest Tartus ja omavahelisest akadeemilisest konkurentsist.
Foto: Kristel Mikkus.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.