Sajad inimesed kauplevad Kristi Saare utsitusel palka juurde ja kodulaenu intressi alla

  Tuntud investor Kristi Saare küsis oma Instagrami konto (@kristiinvesteerib) kaudu kitsama ja laiema tutvusringkonna käest, mis tööd nad teevad, et üle 3000 euro palka saavad. 

  "Esialgu ma eeldasin, et seal on ilmselt IT-valdkonna inimesed, kes nii kõrget palka saavad, võib olla arstid," selgitas Saare oma eeldusi Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Tegelikult leiab sealt ka näiteks tõlgi, ripsmetehniku või isegi YouTuberi. 

  Selle nimekirja ja küsitluse kaudu tõstatas tegelikult Saare asjaolu, et praegu võiksid kõik oma sissetulekud üle vaadata ja mõelda selle peale, kas neil oleks võimalik palka juurde küsida. Tegelikult ju põhjust on: töötajaid Eestis napib, inflatsioon kasvab. 

  Saare ütles, et eestlastel paraku puudub initsiatiiv või julgus endale ise palka juurde küsida, kuid selline mentaliteet võiks muutuda. Regulaarselt võiksid siiski ülemusega vestlused palgast toimuda. 

  Teine teema, mida saates Saarega tõstatasime, pankade keskmiste kodulaenuintresside kahanemine. Praegu on keskmine kodulaenu intress 1,97%, mis on rekordiliselt madal. Kas selle teadmisega võiks kodulaenu maksja minna panga jutule, et teha läbirääkimisi senise intressi madalamaks tegemiseks. 

  Kristi Saare nõustus: võiks teha küll! "Üle 2% on praegu kõrge intress, veidi alla 2% on juba enamvähem. Madalaimad on 1,7% kandis," rääkis Saare. 

  Muidugi kaasnevad selliste muutuste sissetoomisega lepingu muutmise tasud, kuid Saare ütles, et laenuintressimäära puudutavat lepingut võiks muuta siis, kui arvestatav kulu tasub ära umbes ühe aastaga. 

  Intervjuu Kristi Saarega tegi hommikuprogrammi saatejuht Viivika Rõuk. Rohkem nõuandeid Saarelt saab kuulata siit: 

  • Hommikuprogramm
  • 18.02.2022
  KIIRUS:
  Sajad inimesed kauplevad Kristi Saare utsitusel palka juurde ja kodulaenu intressi alla
 • Hetkel kuum