Vene majandusega on kahjuks kõik korras

    Levinud lootus, et Venemaa majandust ootab pärast sanktsioone kaos, on osutunud soovmõtlemiseks. Kaks aastat hiljem läheb Vene majanduses jätkuvalt hästi.

    „Täna ei ole midagi häda. Kui see peaks nii jätkuma 5–7 aastat, siis on häda majas. Aga see on nii kaugel,“ ütleb vaatleja Raivo Vare saates „Äripäeva fookuses“.
    Saates püüame ühes Raivo Vare ja Delovõje Vedomosti peatoimetaja Olesja Lagašinaga aru saada, kuidas on olukord Venemaa majanduses, mis on sanktsioonidega kohanenud oodatust paremini.
    Külalistega arutamegi, mis seisus on Venemaa majandus kaks aastat pärast täiemahulise sõja algust Ukrainas.
    Vare nendib, et Vene majandust veab praegu sõjatööstus. Selle kaudu tööd saanud elavad Vare teatel kui või sees, sest sõjatööstust peetakse piirkondades, kus tööandjaid napib. „See võib olla olnud ainuke tööandja kohalikule publikule, kus on tükk aega elatud peost suhu. Nüüd järsku tehakse ööpäevas kolm vahetust, palka makstakse kahekordselt,“ kirjeldas Vare. Tema kinnitusel veenab see kohalikke režiimi õigsuses.
    „Ja kui lisada siia poliitiline aspekt, et see kõik on velitšije (suurus, hiilgus vene keeles – toim) tagasitoomise nimel, siis on neil entusiamsi veel rohkem,“ sõnas Vare.
    Naaberriigi majanduse vastupidavusse on Vare teatel panustanud mitmed faktorid, muu hulgas see, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid on olnud hambutud.
    „Nende eesmärk ei ole kunagi olnud Venemaad kukutada,“ tõdeb Vare. Lisaks on läänemaailma üllatanud Venemaa rahandusvõimude professionaalne kriisihaldamine ja ettevõtjate kohanemine.
    Sellest, miks ihalevad venelased tagasi 19.sajandisse, millised võiksid olla Venemaa piirid ja kuidas võit Ukrainas tooks Venemaale nisumonopoli, saab pikemalt kuulda saatest.
    Saatejuht on Eget Velleste.

    Pildi autor on Dmitri Lovetsky/AP/Scanpix

    • Äripäeva fookuses
    • 31.01.2024
    KIIRUS:
    Vene majandusega on kahjuks kõik korras
  • Hetkel kuum