25. aprill 2016
Jaga lugu:

Spordiennustaja Peep: Meistrite liigas on sõelal veel 4 selle hooaja paremat klubi

Jalgapalli UEFA Meistrite liigas on ees ootamas põnevad kaheosalised poolfinaalid. Eelmise nädala ennustused Paf-is läksid mul üle ootuste hästi, loodetavasti ka minu Meistrite liiga ebaõnn on möödanik. Oleks ju imetore pärast kolmapäeva uuesti kogusaldoga plussis olla.

Esimese hooga teen ühe üldisema ennustuse. Manchester City on oma klubi ajaloos esimest korda jõudnud Euroopa ihaldatuma klubikarikasarja poolfinaali. Madridi Atletico on finaalis mänginud kahel korral, aga tiitel on neil endiselt võitmata. Loosiratas oli selles suhtes õiglane, et kaks edukamat klubi Real ja Bayern omavahel poolfinaalis kokku ei lähe. Kuigi City ja Atletico võimalusi ei tohi alahinnata, siis ennustan, et 28. mail San Sirol näeme finaalis ikkagi just Reali ja Bayerni vahelist mõõduvõttu. Unelmate finaali ennustuse koefitsient Paf-is on 2,25 ja panustan sellele 6 eurot.

Teisipäeval esimene poolfinaal, Real peab alustama jälle võõral väljakul

Ütlematagi selge, et Manchester City jaoks saab võtmemäng olema just poolfinaali avakohtumine kodupubliku ees. Viik Reali vastu poleks kindlasti ebaõnnestumine ega pettumus, aga edasipääsulootused finaali jõuda oleks kõige kõrgemad kui City suudaks kodus Reali võita. Seetõttu on alust arvata, et City umbkaitsetaktikaga passiivselt palli veeretama Reali vastu ei lähe. Real omakorda üritab igal võimalikul moel võõrsil vähemalt ühe värava lüüa. Veerandfinaali avakohtumise järel oli Real ikka parajas plindris kui Wolfsburgist koduteele 0-2 kaotusseisust mindi. Usun, et Hispaania klubi saab oma miinimumülesandega seekord hakkama ja City oma väravat puhtana hoida ei suuda. Aga kui Real juba skoori teeb, siis ega teist väravat ilmtingimata lööma ei pea, midagi peab koduseks korduskohtumiseks ka jätma. Seega ennustan, et Real lööb Manchesteris maksimaalselt 1 värava, mitte rohkem. Sellise ennustuse koefitsient Paf-is on 1,62 ja mängu julgen panna 8 eurot.

Kolmapäeval Atletico ja Bayerni vahelise poolfinaali avavaatus

Ka selles paaris on ülimalt tähtis esimese poolfinaali resultaat. Ennekõike vajab väravat kodumeeskond Madridi Atletico. Müncheni Bayernil ei tohiks väga kiire kuhugile olla, küll järgmisel nädalal kodus saab rohkem väravate löömise peale mõelda, vastavalt vajadusele ja avakohtumise lõppseisu silmas pidades. Kahe aasta tagune finalist Atletico on sel hooajal koduplatsil Meistrite liigas pidanud vaid korra kaotusevalu tundma, kohe esimeses kohtumises septembri lõpus Benfica vastu. Kaotada ei tohi Hispaania klubi mitte mingil juhul ka seda mängu, vastav skoor annaks Bayernile juba liiga suure eelise korduskohtumiseks. Ühe või teise meeskonna võitu siiski ennustada ei oska ega julge, ka viik on tõenäoline, aga mitte väga mõistlik valik. Seega lähenen taaskord ettevaatlikult ja panustan 8 eurot Atletico topeltšansile võit või viik, mille koefitsient Paf-is on 1,56. Pall puuri!

Kõik koefitsiendid kehtisid artikli kirjutamise ajal.

Värsked koefitsiendid ja spordiennustuse pakkumised leiad Pafi kodulehelt.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum