1. juuni 2016
Jaga lugu:

Fundwise pälvis ühisrahastuse hea tava kvaliteedimärgi

Foto: Ardo Kaljuvee

FinanceEstonia ja advokaadibüroo Deloitte Legal koostöös valmis ühisrahastuse hea tava, mille eesmärk on muuta populaarsust koguv teenus läbipaistvamaks nii klientidele kui ka võimalikele investoritele.

EstateGuru, Crowdestate’i, Bondora, Fundwise’i ja Investly eestvedajad ühes hea tava välja töötanud FinanceEstonia ja Deloitte Legali esindajatega.

Initsiatiiv hea tava loomiseks tuli ühisrahastusplatvormide EstateGuru, Crowdestate, Bondora, Fundwise ja Investly eestvedajatelt, kellele kõigile anti hea tava kvaliteedimärk üle 30. mail toimunud rahvusvahelisel ühisrahastusseminaril kinos Sõprus.

Mitmete ühisrahastust pakkuvate portaalide tegevus ei allu finantsregulatsioonile. Hea tava annab juhised, millest lähtuda, et platvormide tegevus oleks klientidele arusaadav ja läbipaistev. Hea tava järgimine ei vabasta ühisrahastusportaali pidajat õigusaktidest tulenevate nõuete järgimisest.

Kõige rohkem võidavad heast tavast kliendid

Kui portaal on allutanud end ühiselt tunnustatud raamistikule ja sellest kõrvale kaldutakse või ei suudeta kõrvalekaldumist põhjendada, on inimestel lihtsam otsustada, kas tegemist on usaldusväärse teenusepakkujaga või mitte.

Ühisrahastajate algatusel hea tava väljatöötamist tunnustab ka Rahandusministeerium, olles valmis kaasa mõtlema, kuidas riiklik regulatsioon võiks ühisrahastuse potentsiaali tulevikus rohkem investorite ja kapitali vajajate huvides toetada.

Henri Laupmaa  Foto: Ardo Kaljuvee

FinanceEstonia juhatuse esimees Rauno Klettenberg ja tegevjuht Anu Müürsepp annavad Fundwise’i kaasasutajale ja tegevjuhile Henri Laupmaale üle hea tava kvaliteedimärgi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum