Priit Pokk • 20. november kell 11:08

1 074 000 000 000 euro jagamisel otsitakse tupikust väljapääsuteed

Euroopa raha jagamisel jõudsid nii Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament kui liikmesriigid ühise meeleni. Kuni Poola ja Ungari otsustasid plaanile pidurit panna, kuna neile on vastumeelne piirang, et raha saamine seotakse sellega, et õigusriigi rikkumise korral keeratakse rahakraane kinni.  Foto: Reuters/Scanpix

Uues saatesarjas "Fookuses Euroopa majandus" heidame pilgu sellele, mis toimub Brüsselis Euroopa Liidu koridorides.

Milliseks kujuneb Euroopa Liidu lähitulevik – kuidas jaguneb pikaajaline eelarve ja mis saab taastefondi rahadest? Millised tagajärjed on roheleppel ja digiarengut puudutavatel otsustel, põllumajanduse kokkulepetel ja migratsioonivaidlustel? Ning kuidas hakkab see kõik mõjutama Eestit ja Eesti ettevõtjaid? Nendest kõikidest teemadest räägime.

Avasaates tuleb juttu aga seitsmeaastasest eelarvekavast, mille maht on ligi 1,1 triljonit ehk umbes 1 074 000 000 000 eurot. Seda aitavad lahata Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets ning europarlamendi liige Urmas Paet. Saadet juhib Priit Pokk.

Kuula saadet siit:

Saadet toetab Euroopa Parlament.

Milliseks kujuneb Euroopa Liidu lähitulevik – kuidas jaguneb pikaajaline eelarve ja mis saab taastefondi rahadest? Millised tagajärjed on roheleppel ja digiarengut puudutavatel otsustel, põllumajanduse kokkulepetel ja migratsioonivaidlustel? Ning, mis kõige tähtsam, kuidas hakkab see mõjutama Eestit ja Eesti ettevõtjaid? Sellest räägivad eksperdid ja europarlamendi saadikud värskes saatesarjas "Fookuses Euroopa majandus". Saated on eetris üle nädala reedeti kell 12.

Hetkel kuum