Ajutise Tallinna linnavalitsuse moodustamisest loobunud, ent eesootavatele valimistele Reformierakonna linnapeakandidaadina vastu mineva Urmas Sõõrumaa lubatav tehnokraatlik linnavalitsus toimib ainult siis, kui ta suudab jätta oma erahuvid päriselt kõrvale, kirjutab Äripäeva ajakirjanik ja värske riigiteaduste magister Laura Saks.

- Kui Urmas Sõõrumaa (esiplaanil) sooviks Tallinna juhtida kui professionaalne ekspert, siis tuleks tal kõigepealt mõista, et avalikku võimu ei saa kasutada isiklike visioonide ega kinnisvaraarenduste teenistuses, rõhutab Äripäeva ajakirjanik Laura Saks.
- Foto: Liis Treimann
Suurettevõtja
Urmas Sõõrumaa loobus ajutise Tallinna linnavalitsuse loomisest. Meelsus, mis välja kõlas, oli selline: praegusel foonil pole võimalik Reformierakonna üllast tegu ja soovi realiseerida.
Ma ei liialda. Sõnapaari “üllas tegu” kasutati ka pressikonverentsil, kus selgitati Sõõrumaa ja oravate otsust linnavalitsust mitte luua.
Veel kasutasid oravad sõnu nagu “vandenõuteooriad” ja “avalikud rünnakud” nende vastu. Kogu maailm oli nende vastu. Kas ka tegelikult oli nii, jääb iga aruka inimese enda otsustada.
Ärevaks tegevad laused
Mis see Reformierakonna üllas tegu siis ikkagi olnud oleks? Tehnokraatlik ja apoliitiline valitsus, mis kaugeneks poliitilisest kemplusest ja tegeleks sisuliste asjadega. Tehnokraatliku valitsuse kavatseb Sõõrumaa luua ka sügisel, kui kõik läheb soovide kohaselt ja Reformierakond peaks saama võimaluse moodustada linnavalitsus.
Kuid kogu see lugu paneb mõtlema, kas ühel ettevõtjal, kes on nii läbi ja lõhki Tallinnaga seotud, on võimalik unustada erahuvid ja keskenduda avalikule huvile. Ning olla ekspert, mida tehnokraatliku valitsuse esindaja peaks olema.
Miks see küsimus tõstatub? Sest mitu Urmas Sõõrumaa veel sel nädalal öeldud lauset panevad mõtlema, et äkki ta ei soovigi erahuvisid unustada.
On ju oravate linnapeakandidaat Sõõrumaa öelnud, et trammipeatus võiks olla Rotermanni kvartali kõrval – kohas, mis kuulub talle. Samuti, et kui tema juhib linna, siis lubatakse Nõmme tennisekeskus valmis ehitada. Seegi kuulub Sõõrumaale ja keskuse valmimisega on olnud takerdusi.
“Ja kui keegi arvab, et seal on korruptsioon, et nõmmekad saavad sellise keskuse, siis ma võin selle kinkida ükskõik kellele,” ütles võimalik linnapea
Ekspressile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suure tõenäosusega tuleb praegusele Tallinna linnapeale Jevgeni Ossinovskile umbusaldus – küllap aga järgmise nädala alguses, arvas Äripäeva ajakirjanik Kristjan Kurg. “Laulupidu ju tulemas, inimesed ei taha oma meelsust rikkuda,” sõnas ta.
“Kui kaks abilinnapead on vähem, siis on töö kohe efektiivsem. Naljaga pooleks,” ütles veel linnapeaametit pidav Jevgeni Ossinovski linnavalitsuse pressikonverentsi alguses.
Reformierakond ja sotsid võitlevad Tallinnas sama valija eest ning see on pannud poliitikud kasutama radikaalseid meetmeid. Reformierakonnal on kaalul aga palju enamat.
Urmas Sõõrumaa enda linnapeakandidaadiks valinud Reformierakond käis juba varem moosimas tuntud ettevõtjaid enda esindajaks Tallinnas, kuid nii mõnelegi ei paista see koht ahvatlev.
Maakri tänaval asuv Lartusi sisustuskaubamaja on enam kui kaubanduspind – see on koht, kus saavad kokku põhjamaine ajatu disain, kvaliteet ja isikupära. See, et tõelised sisustuspärlid Eesti kodudeni jõuaksid, kannab juba 27 aastat hoolt Lartusi asutaja ja juht Karin Mängel.