Eesti eestvedamisel leppis Euroopa Liit kokku 100 miljoni mürsu hankimises, loomulikult on see mõnele riigile pinnuks silmas, rääkis europarlamendi saadik ja endine kaitseväe juhataja Riho Terras Äripäeva raadios.

- Riho Terras (paremal) sõnas, et Eesti on käitunud absoluutselt korrektselt.
- Foto: Liis Treimann
Siiski ütles Terras, et Eesti on absoluutselt korrektselt käitunud. Samas tekitab rahulolematust kui üks saab ja teine ei saa. Ta selgitas, et Eesti alustas relvade andmist Ukrainale 2021. aastal. ja kui tekkis võimalus ühisrahastusest kompensatsiooni saada, olid Eestil arved kohe olemas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Kui keegi nimetab seda abi rämpsuks, ma annan ta kohtusse"
Täna Eesti kohta avaldatud Politico artiklis on valeväited ning selle toon on kiuslik ja pahatahtlik, ütles Kaitseväe ülemjuhataja Martin Herem.
Lisatud kaitseministeeriumi kommentaar
Eestlaste komme kaitseväe laovarusid uue varustuse soetamise hinnas hinnastada on jätnud Euroopa partneritele mulje, nagu jagaks Eesti Ukrainale ladudest vanarauda ja küsiks siis ühisest rahastust raamatupidamisliku trikiga päris uue tehnika väärtuses raha tagasi, kirjutab Politico.
Eesti ehitus- ja montaažitööde ettevõte Rivest on viimastel aastatel teinud olulise sammu edasi: kui varem tegelesid nad peamiselt montaazitöödega, on ettevõte nüüd laienenud ka peatöövõtjate hulka ning laiendanud tegevust Skandinaaviasse. Selle kasvuga kaasnes vajadus paindliku ja töökindla IT-tugiteenuse järele, mis toetaks mitme asukohaga meeskonda ja võimaldaks ettevõttel keskenduda oma põhitegevusele.