Veebruarikuine „Töö ja palk“ võtab vaatluse alla palga poole, täpsemalt selle, mida töötajad oma palgaga ette võttavad – iseenda ja oma pere rahalise heaolu.
- Mare Timian (vasakul), Hendrik Ojamaa ja Marge Aasalaid. Foto: Andres Laanem
Mida mõistetakse töötaja rahalise heaolu all ja kuidas see üldse tööandjat puudutab? Mis on Eesti inimese ja tema rahakäitumise suurim probleem? Millisel kujul töötaja puudulikud teadmised ja oskused rahaga ümberkäimisel tööandja lauale jõuavad? Missugune on eestlaste suhtumine oma pensionisammastesse?
Näeme, et suur osa ka nendest eestlastest, kelle sissetulek ületab julgelt Eesti keskmist, elab siiski n-ö palgapäevast palgapäevani. Neil puudub vajalik puhver võimalike kriiside puhuks, rääkimata kogutud meelerahufondist, mis võimaldaks katta näiteks reisimise või muu meelelahutusega seotud kulutusi, samuti suuremaid vajaduspõhiseid äkkoste, et poleks vaja hiljem mitu kuud püksirihma pingutada ning võlgu või järelmakse maksta.
Inimeste rahateadlikkuse arendamine on aga inimese enda ja tema tööandja kõrval ka riigi südameasi, mistõttu püüab riik seda teadlikkust ka kõigiti arendada, suunates rahatarkuse teemal kõnelejaid esinema töökohtadele, koolidesse ja lasteaedadesse. Rahandusministeerium on samuti koondanud
oma rahatarkuselehele üksjagu infot.
Saates on teemat arutamas rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Marge Aasalaid ning Viacurrenti kaasasutaja ja tegevjuht Hendrik Ojamaa.
Saadet juhib Raamatupidaja.ee ja Palgauudised.ee ärijuht Mare Timian.
Mida Juku ei õpi, sellega peab tegelema Juhani ülemus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.