9. november 1995 kell 22:00

Tartu laululava otsib ehitajaga kompromissi

Mõlemal firmal on teineteisele pretensioone. Tartu laululava ehitaja AS Eviko algatas saamata jäänud töötasu tõttu ASi Tartu Laululava vastu pankrotimenetluse 19. juulil.

Eviko nõuab võlgu ja viiviseid üle 800 000 krooni. Tartu Laululava esitas Eviko vastu 15. oktoobril hagi, tuues põhjuseks Eviko tegemata jäänud garantiiremondi. Laululava nõue Eviko vastu on ligi 1,5 miljonit krooni.

Eviko juhatuse esimees Elmo Kirik loobus esmaspäeval Tartu linnakohtus pankrotiavaldusest Tartu Laululava vastu.

Tartu Laululava esindaja, advokaadibüroo Paul Varul jurist Helmut Pikmets palus jätta kohtul Tartu Laululava pankrot välja kuulutamata. Kohus avaldab kohtumääruse 14. novembril.

Pikmets ütles, et Tartu Laululava hagiavalduse lahendus sõltub käimasolevatest läbirääkimistest. «Kummagi firma rahaline nõue on enam-vähem võrdne.

Osapooled on mõistnud, et need summad pole siiski sedavõrd suured, et kannataksid pankroti välja kuulutada. Lihtsam on teha nõuete tasaarvestus ja leppida kokku garantiiremondi osas,» lisas Pikmets. Nõudmistele leitakse rahumeelne lahendus

Elmo Kiriku sõnul koostati esmaspäeval vaheprotokoll nõudmiste rahumeelseks lahendamiseks. Täpsem kokkulepe sõlmitakse tõenäoliselt täna.

«Laululava on Evikole võlgu ja Eviko kui peatöövõtja peab omakorda tegema garantiiremondi,» selgitas Kirik. Tema sõnade kohaselt on vaja remontida galeriid, mis ei pea vett. Ekspertiis on teinud kindlaks, et projektijärgsed materjalid ei kõlba ja need peab välja vahetama.

Hetkel kuum