30. november 1995 kell 22:00

Suhkru hind langeb

ASi Megasuhkur direktori Tiit Kolde sõnul võib suhkru hind tulevikus veelgi langeda ja pole välistatud, et selle hulgimüügihind Eestis kukub alla viie krooni piiri. «Uue saagi mõju suhkrubörsi hindadele pole veel alanud,» lisas Kolde.

AS Megasuhkur ostab suhkrut põhiliselt Euroopast. Suhkru hind Eestis reageerib kiiresti maailmaturu hinna langusele. Suhkru hinna languse tõttu on Kolde sõnul Eesti turule tulnud mitmeid hooajalisi müüjaid. Ta ütles aga, et sellised müüjad võivad sattuda raskesse olukorda, sest nad ei arvesta, et hinnad Eestis langevad samavõrd kui maailmaturul ja kasu asemel võib firma kahju saada.

«SRÜ riikide aktiivsete ostjate tõttu oli käesoleva aasta suvel börsil praktiliselt võimatu teha suhkru hetketehinguid ja seetõttu hinnad tõusid,» selgitas Kolde hinnatõusu aasta esimesel poolel. Suhkru kõrge hinna põhjustas vaba suhkru puudumine maailmaturul. Praeguseks on olukord Kolde sõnul lahenenud ja maailma rikkalik saak laseb turuhinnal veelgi langeda.

Maailma suhkrutootmise maht peaks Kolde hinnangul oktoobris alanud uuel hooajal kasvama ligi 120 mln tonnini aastas. Lõppenud aastal toodeti maailmas 116,2 mln tonni suhkrut.

Hetkel kuum