3. detsember 1995 kell 22:00

Pangal uued aktsionärid

Tallinna Panga juhatuse aseesimees Targo Raus ütles, et seoses aktsiaemissiooniga tõusis panga omakapital ligi 125 miljoni kroonini, täpsem arv saadakse pärast novembri kasumi selgumist. Emissiooni aktsiate müügihind oli 350 krooni, aktsiate nominaalväärtus on 100 krooni. Emissiooni korraldaja oli Nomura International Plc. Aktsiaid märgiti poole novembrini, viimane sissemakse tähtaeg oli 28. november.

Panga aktsiakapital suurenes tänu emissioonile ligi 48 miljoni kroonini, emissioonimaht oli 33,3% uuest aktsiakapitalist. Enne emissiooni oli panga suurim aktsionär Tallinna Eluasemefond, tänaseks on fondi osalus aktsiakapitalis langenud 10,4 protsendile.

Lisaks FMO-le on uuteks aktsionärideks spetsiaalselt Baltimaade rahanduse abistamiseks loodud Rootsi riiklik fond Swedfund, kaks rahvusvahelist investeerimispanka -- Oppenheimer & Co ja Credit Suisse IM ning USA päritolu fond Fall Creek Invest. Kohalikest investoritest osalesid emissioonil Forekspank, Hansapank ja EE Investeeringute AS.

Novembri lõpu seisuga oli panga bilansimaht üle 1,03 miljardi krooni. Bilansimaht suurenes kuu jooksul ligi 60 miljoni krooni võrra, sellest umbes poole moodustab aktsiaemissiooniga kaasatud kapital.

Targo Raus märkis, et pangal on kavas ka järgmisel aastal suurendada kapitali, lisaks aktsiaemissioonile on võimalik ka allutatud võlakohustuste emiteerimine. Ta lisas, et Helsingi börsi maaklerinimekirjas panga aktsiate noteerimise alustamist kaalutakse aasta lõpus.

Hetkel kuum