7. detsember 1995 kell 22:00

Dvigateli vastu uus pankrotiprotsess

Dvigateli erastamiskonkursi võitnud ASi Diamark juht Ülo Pärnits ütles, et DTE Metallitööde ASi juht Finn Ølbye jagas enne Dvigateli erastamiseks parima pakkumuse selgitanud erastamisagentuuri nõukogu istungit kõigile pakkujaile laiali kirjaliku avalduse, kus ta esitab pankrotiavalduse 16 miljoni krooni suuruse nõude kohta. «Nüüdseks on see summa kasvanud siis viis miljonit krooni suuremaks,» märkis Pärnits.

Ta ütles, et oli kogu aeg teadlik Ølbye võlanõudest, kuid ei osanud arvata, et see nõue kohtusse antakse.

«Kuna ma ei ole aga seda avaldust näinud, siis ei oska ma midagi täpsemalt kommenteerida,» lausus Pärnits, nentides, Ølbye toob võlgnevuse põhjuseks Dvigateli-poolse tellimuslepingu rikkumise. Küsimusele, kas Pärnits ei tahtnud selle võlanõude elimineerimiseks Ølbyet enda juhitud konsortsiumisse meelitada, vastas Pärnits eitavalt.

Äripäeva andmeil oli DTE Metallitööde ASi juht Finn Ølbye vahelüliks Dvigateli ja mitme Taani suurtellijast firma vahel. Samuti oli ta algselt huvitatud Dvigateli erastamisest, esitades erastamiskonkursile ka omapoolse pakkumuse. Hiljuti, kui erastamiskonkursi võitis Diamarki pakkumus, ühines Ølbye Diamarki konkurendiga erastamiskonkursil, aktsiaseltsiga Mehikon.

Ehkki Pärnits on avaldanud lootust vaatamata kõigele Dvigateli ostulepingule kirjutada alla lähiajal, hiljemalt järgmise nädala alguses, on Mehikoni juhtiv ASi Wam & Son president Vladimir Mukasei kindel, et pärast pankrotihagi sisseandmist Pärnits erastamislepingule alla ei kirjuta.

Samuti on Mehikon kohtule esitanud taotluse tunnistada erastamisagentuuri nõukogu Diamarki pakkumust eelistanud otsus ebaõigeks.

Hetkel kuum