17. detsember 1995 kell 22:00

Kadunutest

Tänases lehes on taas pikemalt juttu Enelin Meiusist. Haruldase veenmisoskusega naisterahvas peaks praegu seiklema kas Moskvas, Iisraelis või USAs. Eestis ulatuvad Meiusi võlad 12 miljoni kroonini, kinnitamata andmeil on ta teist sama palju juba võlgu ka Moskvas. Samal ajal kui Enelin laias maailmas uusi võlgu tekitab, püüab siinne pankrotihaldur maha müüa Enelini moe-show'dest alles jäänud vanu hilpe, et kas või mõne tuhande krooni võrra kahandada koos Eneliniga lahkunud Sotsiaalpanga miljoneid.

Enne Enelini läks väljamaale suure raha järele Indrek Samusenko. Kommertspankadelt ja sõpradelt-tuttavatelt laenatud kuni 50 miljoni krooniga haihtus mees juba kahe aasta eest Nigeeria öösse. Viimased teated temast pärinevad selle aasta aprillist -- lastele saadetud kaks sünnipäevakaarti, mis on postitatud Nigeerias. Ametlikku informatsiooni Samusenko surma kohta ei ole, kuid tõenäosus, et kodused teda uuesti näha saavad, on üsna väike. AS Comex, mis pärast Samusenko kadumist võlanõuete laviini alla jäi, on tänaseks pankrotivarana osade kaupa maha müüdud, kuid võlanõudjad said tagasi vaid tühise osa soovitust. Ilmselt ootab sama saatus ka Safranisse investeerinuid. Mäletatavasti kadus Safrani president Sergei Belokon mõne kuu eest koos oma naise ja tütrega ning keegi ei tea, kui palju Safrani miljoneid ta enesega kaasa võttis.

Kindlasti ei ole Belokon viimane, kes võlausaldajate rahaga jalga laseb. Kuid iga järgnev kaduja peab midagi uut ja usutavamat välja mõtlema. Juttudega Nigeeriast või moeärist Moskvas enam naljalt raha välja ei meelita. Huvitav, millise äriideega järgmisel aastal sinisilmsete rahajõmmide kukruid kergendatakse?

Hetkel kuum