21. detsember 1995 kell 22:00

Ülikool raha tänavas

Augustis avas uksed 25 miljonit krooni maksma läinud Era Panga peahoone. Septembris sai valmis uus Tartu peapostkontor ja Ühispanga Tartu esindus. Keset linna kõrguva ja laiuva hoone ehitamiseks ning sisustamiseks kulutati ligi 50 miljonit krooni. Novembris avati paari aasta eest Livonia pangaks planeeritud ruumides tööstuspanga Tartu kontor. Lõppemas on Hansapanga Tartu esinduse viimistlustööd ja sisustamine. Kuuldavasti plaanitakse kaubahallitagusele platsile vana lagunemistunnustega hoone asemele rajada Forekspanga Lõuna-Eesti esindus. Kõik nimetatud pangad tulid tänavu Ülikooli tänavale.

Ülikooli tänavale ostis sel aastal kaks maja Alexela firmagrupp. Lõuna-Eesti suurima käibega firmaketi kontoriruumid on kahte majja kenasti ära mahtunud. Ülikooli tänavas asuvad turismibürood E-Tour ja Hermann-Reisid. Ülikooli tänaval paiknevad investeerimisfirmad ICI-Trust ja Fondiinvesteering. Sel aastal avati Ülikooli tänaval endisele ülikooli õppejõule Riina Veiramile kuuluvas keldris Draakoni õllerestoran. Valmimas on Tartu esinduslikem hotell, mis rajati endise sõjaväegarnisoni hoonesse Hansapanga ja Alexela vahele.

1995. aasta jooksul on Tartu ärilinna süda nihkunud Raekoja platsilt Ülikooli tänavale, kus liigutatakse suurt osa Tartu rahast. Küllap saadakse kõigi loetletud uhkete hoonete kõrval siiski esinduslikuks ka ülikooli peahoone välisilme. Eesti riik pole ju nii vaene, et laseks oma ülikoolil maa põhja vajuda.

Hetkel kuum