7. jaanuar 1996 kell 22:00

Omanik otsib vanalinna kinohoonele otstarvet

Kinoruume rentis seni AS Filmimax, kes ei suutnud maksta hoone haldaja ASi Gersgut nõutud renti 16 krooni ruutmeetri eest ja loobus hoone rentimisest detsembri lõpus. Dobrõ?i sõnul võiks hoones ka edaspidi asuda kultuuriasutus, kuid on tõenäoline, et sellest saab edaspidi hoopis äripind. Hoone renoveerimiseks kulub Dobrõ?i sõnul 25 miljonit krooni.

Jaanuaris lõppevale kinohoone kasutuselevõtu ideekonkursile on laekunud esialgu kaks pakkumust, millest üks on investeerimispakkumus ja teine näeb hoonet omapärase lõbustusasutusena kogu perele.

Poolteise aasta eest said kolm õigusjärgset omanikku Tallinna vanalinnas tagasi viiest hoonest koosneva kinnistu. Kinnistusse kuulus ka kino Helios maja. Kogu kinnistus on praegu kasutatavat pinda 8300 ruutmeetrit, millest kinomajas 2400 ruutmeetrit.

Eelmise aasta alguses võeti kinnistu vastu ja septembris alustati rendilepingute pikendamist rentnikega. Tuntumateks rentnikeks on nimetatud kinnistus sporditarvete kauplus West Sport ja õllerestoran Karja kelder. Lisaks neile on kinnistus veel mitu renoveeritud kaubandusettevõtet, kontorit ja korterid. Enamik hoonetest on renoveerimata ja selleks kulub Soome firma YIT Universaalehituse eksperthinnangu kohaselt umbes 60 miljonit krooni.

Dobrõ?i sõnul soovivad omanikud korrastada kinnistu võimalikult kasulikult, kuid mitte luksuslikult. Huvitavaid võimalusi annavad ka siseõued.

Dobrõ?i väitis, et omanikud on väga huvitatud kinnistu renoveerimisest. Üks omanikest elab Iisraelis, kuid kolib peagi Eestisse. Teised omanikud on kohalikud residendid.

«Lähema kümne aasta jooksul ei looda ma sellest kinnistust küll mingit kasu. Kujutan ette vaid temast tekkivat peavalu,» lisas Dobrõ?.

Hetkel kuum