Trammi- ja trollibussikoondise peadirektori Juri Savitski sõnul ostetakse üks troll Ungarist ning teine T?ehhist. «Ühe trolli maksumuseks kujuneb ilmselt 2,3 miljonit krooni,» lausus Savitski. «Uued mudelid tahetakse osta kohe, kui alustatakse nende tootmist.»
Uutelt mudelitelt kavatsetakse Savitski ütluse kohaselt õppida, kuidas praegu liinilolevaid mudeleid ökonoomsemaks ümber ehitada.
Praegu liinil olevaid mudeleid lähiajal juurde soetada ei ole kavatsust. «Meile on teinud pakkumusi Vene ning Ukraina trollitootjad, kuid nende trollide ekspluateerimine läheks meile liiga kulukaks,« lisas Savitski.
Uusi tramme ei kavatse koondis muretsema hakata enne aastat 2000. Savitski sõnul kavatsetakse käigusolevad trammid moderniseerida. «Siin tahame teha koostööd t?ehhide ning eriti sakslastega, kellel on Ida-Saksamaa kogemus,» lausus Savitski.
Tallinna transpordiametile esitatud projektis on Tallinna trammi- ja trollibussikoondise eelarvemaht 130 miljonit krooni. Taotletavast summast läheks 55% trollipargile ning 45% trammipargile. Kui suur osa kinnitatavast eelarvest täidetakse piletihinna tõusust, ei osanud Savitski öelda.
Tallinna transpordiameti reisijateveo peaspetsialist Udo Ots ütles, et praegu on raske öelda, millal eelarve kinnitatakse. «Mustamäe ja Õismäe ühendamist uue trolliliiniga ei kavatseta käesoleval aastal eelarveliste vahendite puudumise tõttu teha,» ütles Ots.
Trammipargi direktori Uno Heinvere sõnul on jaanuari lõpuks kõik trollid ja trammid varustatud raadiotega.
Savitski sõnul kuulub trolli- ja trammikoondisele praegu 150 trolli ja 127 trammi, millest tööpäeviti on liinil vastavalt 101 ning 88 liiklusvahendit.