23. jaanuar 1996 kell 22:00

Eesti Tubakas koondab töölisi

Eesti Tubaka juhatuse liige Sven Papp ütles, et ettevõtte tootmistegevust vähendatakse, kuna selle aasta alguses kehtima hakanud ühtne aktsiisimaks import- ja kohalikele tubakatoodetele on vähendanud järsult Eesti Tubaka läbimüüki ja senises mahus tootmine ei tasu ennast enam ära.

«Tootmise vähendamise ja töötajate koondamisega hakkame tegelema juba tänasest,» teatas Papp.

Papp rääkis, et praegu pole teada, milliseks kujuneb tubakatoodete turg tegelikkuses. «Ilmselt märtsiks saame juba tervikliku pildi turust,» prognoosis ta.

ASi Eesti Tubakas juhatuse esimees ja ettevõtte tuumikinvestori Svenska Tobaks AB president Lars Elmenius avaldas eile pressiteates, et kui märtsiks on selgunud, milliseks kujuneb olukord Eesti tubakaturul, otsustatakse, kas Eestis on otstarbekas tootmist jätkata.

Vaba konkurentsi tingimustes tuleb lähtuda sellest, kus on Svenska Tobaksi omaniku Swedish Matchi kontserni sees kõige odavam toota, rääkis Elmenius.

Sven Papp ütles, et kuna investeeringud Eesti Tubakasse on külmutatud, siis teeb ettevõtte juhatus üldkoosolekul ettepaneku vähendada aktsiakapitali kolmandiku võrra.

Eesti Tubaka üldkoosolek toimub kas veebruari lõpus või märtsi alguses, teatas Papp.

Papp ütles, et peab jälgima, kuidas reageerivad kujunevale situatsioonile Eesti turul tubakatoodete importijad. «Kõige kiiremini peaksid ennast nüüd ilmutama salasigarettide vahendajad,» tõdes ta.

Samas ütles Papp, et seni oli Eesti Tubaka valduses 70 protsenti siinsest tubakatoodete turust ja Eesti Tubakas ei kavatse ilma võitluseta loobuda mitte ühestki protsendist oma turuosast.

Hetkel kuum