30. jaanuar 1996 kell 22:00

Origo Eesti töö on seiskunud

SAT-TV tuunereid valmistava Origo Eesti rootslastest omanikel on teist nädalat arusaamatusi tootmishoone omanike, ASi Elea juhtide Jaan ja Heino Tiidusega.

Viimased paluvad Origo Eesti abi 5,5 miljoni kroonise võla tasumisel, mis on Jaan Tiiduse vastutusel mitmelt eraisikult võetud . ASi Elea avalduse alusel Origo Eesti väidetava 1,5 miljoni kroonise rendivõla kohta arestis täitevbüroo Saare maakohtu otsusel Origo Eesti vara. Rootslased palkasid oma vara valvama kaitseliidu üksuse ja keelasid Tiidustel ettevõtte territooriumile siseneda.

Eelmisel reedel palusid Tiidused energiamüügil lõpetada hoonete elektriga varustamine, kuna nende firma Elea ei jaksa elektri eest maksta. Origo Eesti võttis kohustuse elektri eest maksta enda peale ja elektrit välja ei lülitatud.

Esmaspäeval toimunud arutelul Saaremaa maavanema juures otsustas maavalitsus võtta pealtvaataja positsiooni, lausus Origo Eesti tegevdirektor Mati Tang. Samal seisukohal on seni olnud Saaremaa politseiprefekt, kuna tegemist on tsiviil-, mitte kriminaalõigusliku küsimusega.

Elea aktsionär Jaan Tiidus kinnitas, et nad taotlevad rootslastega läbirääkimisi ja enne nende lõppemist Origo Eesti tootmist ei alusta. «Me ei saa vaadata, kuidas meid paljaks varastatakse,» märkis Tiidus. «Vastaspool ütleb, et oleme tekitanud Origole oma tegevusega mitu miljonit krooni kahju. Andku siis kohtusse hagi.»

Rootslasi esindav advokaat Maidu Kaasik märkis, et enne rootslasi peavad hagi esitama Tiidused, kelle esialgse avalduse põhjal Origo Eesti vara arestiti ja kel seaduse järgi on hagi esitamiseks aega üks kuu. «Origo Eesti otsib praegu uusi tootmisruume, sest ilmselt ei saavuta me vastaspoolega kokkulepet,» lisas Kaasik.

Hetkel kuum