31. jaanuar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Täna avab AS Eristek Pärnus müügiesinduse, mis hakkab tegelema määrdeainete hulgi- ja jaemüügiga. ASi Eristek tegevdirektori Jaak Lassmanni sõnul plaanitakse lähitulevikus investeerida klienditeenindusse.

Klientide paremaks teenindamiseks alustavad Lassmanni teatel tööd ekspressõlivahetuspunkt, õlikauplus ja mootori kiirhooldus. Eristeki eesmärk ei ole tema sõnul spetsialiseerumine ühe kindla tootja esindamisele, vaid erinevate firmade määrdeainete pakkumine. Praegu tegeleb firma Vene päritolu määrdeainetega, tulevikus tahetakse kontsentreeruda lääne päritolu õlide müügile. ÄP

ASis Profindex kolme aasta jooksul tehtud uuringust Eesti linnade 4474 kaupluse kohta selgus, et juurde on tulnud eelkõige tööstuskaupade kauplusi. Toidukaupluste arv on jäänud samale tasemele -- 1871.

1993. aastal oli Eesti linnades 3700 kauplust, neist müüs toiduaineid 2022. 1994. aastal oli kauplusi 4325, neist toidukauplusi 2100. Toidukauplusi on kahe aastaga 150 võrra vähemaks jäänud. ÄP

Üleeile õhtul arutas keskerakonna juhatus Edgar Savisaare kuulumist parlamendi rublakomisjoni, kuid kohtumise tulemused otsustati salastada.

Peaminister Tiit Vähi ei toeta enda sõnul Savisaare kuulumist rublakomisjoni ning näeks parema meelega seda, kui rublakomisjoni volitused ühendataks SIA skandaali uuriva erikomisjoni omadega.

Äripäeva andmetel on koonderakonnal kavas taotleda parlamendilt rublakomisjoni juba kinnitatud koosseisu muutmist. Riigikogu koonderakonna fraktsiooni esimehe Mart Siimanni sõnul on palju fraktsioonikaaslasi, kes suhtuvad Savisaare valimisse rublakomisjoni väga kriitiliselt. Reformierakond ja parempoolsed on juba esitanud parandusettepanekud Savisaare komisjonist väljaarvamiseks.

Nii keskerakonna esimees Andra Veidemann kui fraktsiooni juht Rein Karemäe kinnitasid Äripäevale, et nemad toetavad eraldi komisjoni loomist rublaküsimuse uurimiseks. ÄP

Hetkel kuum