6. veebruar 1996 kell 22:00

Omanik investeerib Pärnu hotelli 20 miljonit

Kolmele eraisikule kuuluv AS Pergo on rentinud Pärnu hotelli viimased viis aastat ja rendileping oleks pidanud esialgse variandi järgi lõppema aastal 2001. Sepa sõnutsi sõlmiti linnavaraametiga mõlemale poolele kasulik leping, millega Pergo saavutas rendilepingu pikendamise suhteliselt pikaks ajaks.

Linnavaraameti juhataja Liivi Vaidla sõnul käis linn Pergoga hotelli renditingimuste muutmise pärast aasta aega kohut. Praeguse rendilepingu tingimustega on linnavaraamet rahul.

Vaidla lausus, et tingimuste seadmisel orienteeruti ASile Finest Hotel Group kuuluvale Rannahotellile esitatud nõudmistest. Linnavaraameti juhataja sõnul on mõlemad hotellid võrreldavad nii üldpinnalt kui vajalike investeeringute mahult.

Viimaste aastatega on Pergo investeerinud Pärnu hotelli üle kümne miljoni krooni, põhiliselt numbritubade renoveerimisse ja uste, akende, torustiku ning elektri- ja sidesüsteemide uuendamisse.

Linnavaraametile lubatud täiendavatest investeeringutest kogumahus 20 miljonit krooni kulutatakse Ado Sepa sõnutsi suur osa hoone fassaadi renoveerimisele.

Hotelli fassaadi ümberehitamiseks vajalikku summat hindas ta kuuele kuni kaheksale miljonile kroonile. Sepa märkis, et fassaadi välisilmet peaks tundmatuseni muutma rõdude kinniehitamine, mis võimaldab suuremaks muuta numbritube. Sellel aastal lõpetatakse numbritubade ja hotelli fuajee renoveerimine, samuti ehitatakse välja konverentsiruumid ja saunad.

Sepa tõdes, et talv on Pärnu hotellide jaoks raske aeg, sest hotellide täituvus kõigub vaid 20--30 protsendi piirimail. «Viimasel ajal on turismigruppide arv tunduvalt vähenenud, Soome kaubaturist aga Pärnusse ei jõua,» tunnistas Sepa.

Eelmisel aastal oli Pärnu hotelli keskmine täituvus 50 protsenti ja hotelli netokäive ulatus kaheksa ja poole miljoni kroonini. «Arvestades sellega, et pidevalt oli osa tubasid remondi tõttu rivist väljas, on see normaalne,» väitis Ado Sepa. «Sellel aastal peaks täituvus tunduvalt paranema,» lisas ta.

Hetkel kuum