7. veebruar 1996 kell 22:00

Hansapank rõõmustab pikaajalise eluasemelaenuga

Eesti hetkel kõige pikemaajalise ja madalama intressimääraga eluasemelaenu taotlusi võtab laenuosakond juba vastu, ütles Neivelt.

Tema sõnul tingis pikaajalise laenu väljatöötamise klientide rahulolematus varem liiga lühiajalise, viieaastase tähtajaga laenu suhtes.

Neivelt ei soovinud öelda, kust saab pank laenuks vajalikud vahendid, sest lõplik laenuleping krediidiliini osas on viimistlemisel ja sõlmitakse tõenäoliselt märtsi alguses.

Pole välistatud, et Hansapank saab vahendid pikaajalise laenu väljastamiseks Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangalt (EBRD). EBRD Tallinna esinduse juhataja Jonathan Harfieldi sõnul on nende ja Hansapanga vahel juba tehtud koostööd varasemate projektide osas. Käesolevat laenuprojekti ta ei kommenteerinud.

Esimesed kuus kuud on eluasemelaenu fikseeritud laenuintress 12 protsenti, seejärel muutub see ujuvaks, selgitas Indrek Neivelt.

Laenutingimuste suurim eripära võrreldes praeguse eraisikutele mõeldud viieaastase laenuga on omafinantseerimise osa.

Laenutaotleja peab projekti ise finantseerima vähemalt 40 protsendi ulatuses. Tagatiseks võib olla ka ostetav kinnisvara.

Neiveldi sõnul pole veel lõplikult otsustatud, kas laenu väljastatakse ainult vastvalminud elamispindade soetamiseks või laieneb laenuvõtmise võimalus ka vanemate korterite ostuks.

Samuti on Hoiupank välja töötamas pikaajalist, 7--10aastast eluasemelaenu. Hoiupanga esindajad ei soovinud aga veel kommenteerida, millal laen klientideni jõuab ja milliste vahendite abil hakkab pank laenu väljastama.

Hetkel kuum