12. veebruar 1996 kell 22:00

Hoiupank arendab Telepanga uut versiooni

Pakutavat versiooni saab nüüd ka ühildada Eesti tuntumate raamatupidamistarkvaradega, küll aga seda otseselt raamatupidamisprog-rammiks pidada ei saa, ütles Jaaksoo. Ta lisas, et uut versiooni on ümber kujundatud ettevõtte töö spetsiifikast ja tehnoloogia arengust lähtuvalt. Olulisemad muudatused viidi sisse lähtuvalt eelmise aasta lõpus tehtud panga klientide seas tehtud küsitluse põhjal.

Hoiupanga selvepanganduse osakonna spetsialisti Kuldar Kuremaa sõnutsi on uus versioon parem selle poolest, et ühel programmil võib olla mitu kasutajat nii ühes firmas kui ka mitmes väikefirmas. Varem sellist võimalust ei olnud.

«Erinevalt eelmisest versioonist võimaldab see väga täpselt paika panna iga firma siseselt erinevate tehingute sooritamise õigussüsteemi. See tähendab, et on võimalik täpselt määratleda ettevõtte juhtimisstruktuuris töötaja pädevus teatud tehingute sooritamiseks ja seda kohaldada programmile. Sellega ei ole eiratud suures ettevõttes kehtivat mitme allkirja printsiipi ja pädevust,» seletas Jaaksoo uue versiooni toimimist.

Ta lisas, et varasemad süsteemid olid universaalsemad, kus üks inimene firmas sai sisestada, edastada ja teha muid operatsioone andmetega.

«Uus versioon on muutunud kasutajasõbralikumaks, kuna saab töötada Windowsi keskkonnas. Samuti on arendatud ergonoomika poolt, mis tähendab, et juba kõikvõimalikke olemasolevaid andmeid, mida süsteem haldab, ei pea sisestama topelt,» ütles Jaaksoo. Loodud süsteem leiab Jaaksoo sõnutsi need andmed automaatselt ise üles ja vajaduse korral lisatakse sinna juurde puuduolevad, näiteks makseandmed.

Elektroonilist arveldussüsteemi on Hoiupank klientidele pakkunud juba üle aasta.

Hetkel kuum