12. veebruar 1996 kell 22:00

Põllumajandid saavad raha

Seni oli fondist võimalik krediiti saada ainult sellistel põllumajandusettevõtetel, mille aastane netokäive jäi alla 15 miljoni krooni ning töötajate arv alla 80. Riigikogu maarahva erakonna ja põllumajanduskogude fraktsiooni esimehe Andres Variku sõnul on aeg sellised piirangud kaotada. Tema sõnul on fondil raha oma tegevuse laiendamiseks olemas.

Maaerakondade poolt mõni aeg tagasi valitsusele esitatud maaelu toetamise projektis on märgitud maaelu krediteerimise fondi krediidivõimaluseks 120 miljonit krooni. Seni on fond andnud laene talupidamisega seotud projektidele.

Kui esitatud eelnõu vastu võetakse, laieneks krediidiressurss ka endiste kolhooside ja sovhooside põhjal loodud põllumajandusühistutele. Samas projektis öeldakse, et maaelu krediteerimise fond tuleks tuua põllumajandusministeeriumi alluvusse ning leitakse, et fondi põhikiri ei peaks vastama ettevõtluse riikliku toetamise seadusele.

Koonderakonna fraktsioon toetab esitatud eelnõu, ütles fraktsiooni esimees Mart Siimann. Ta arvas, et igasuguste piirangute kaotamine käib kokku turumajanduse põhimõtetega.

Reformierakond ei soovinud eelnõu kommenteerida. Fraktsiooni esimees Valve Kirsipuu ütles, et pole eelnõu sisuga kursis ning ei viibinud selle arutamise ajal riigikogu istungitesaalis.

Hetkel kuum