15. veebruar 1996 kell 22:00

Tooro pubi pankrot jäi välja kuulutamata

Tiit Kivimägi on seotud Tooro pubiga kahe lepingu kaudu. Esimesel korral andis ta koos oma abikaasaga, kes töötas samas pearaamatupidajana, Tooro 600 000kroonise pangalaenu tagatiseks oma maja. Et Tooro ei suutnud laenu Hansapangale täies mahus tagastada (maksis vaid 110 tuhat krooni), leidsid Kivimäed oma majale ostja, kes tasus otse Hansapangale ülejäänud laenu kustutamiseks vajaliku summa.

Teise lepingu põhjal, mis Tiit Kivimäge ASiga Tooro seob, oli laenuleping, mille kohaselt Tiit Kivimägi laenas osade kaupa Toorole enam kui 500 000 krooni. Raha ei maksnud Toorole Tiit Kivimägi ise, vaid seda tegi suulise volituse alusel tema abikaasa Õie Kivimägi.

AS Tooro leiab, et Õie Kivimägi on ise oma tegevusega Toorole kahju tekitanud ning esitas eelmisel aastal avalduse kriminaalasja algatamiseks, nõudes 340 000 krooni.

Nii linnakohus kui ka nüüd ringkonnakohus leidsid, et Kivimägede nõudmised ei ole dokumentaalselt tõestatud, pidades laenulepingut rahatuks lepinguks. See tähendab, et Tooro ei olevatki Kivimägedelt raha saanud.

Kohus ei pidanud tõendiks Kivimägi poolt esitatud panga kinnitusega maksekorraldusi, mis tõendavad raha laekumist Tooro arvele. Pankrotiavaldust ei rahuldanud kohus ka seetõttu, et eelmise aasta novembris, päev enne linnakohtu istungit oli Tooro arvele laekunud 1,1 miljonit krooni. Ringkonnakohtu istungi ajaks oli Tooro asunud selle rahaga kustutama oma maksevõlgu riigi ees.

Hetkel kuum