19. veebruar 1996 kell 22:00

Luige TV

Peale laupäevast Kuku raadio banaanivabariigi jututundi kiirustas Rein Lang postimajja, et saada 17. veebruari postitempel kultuuriministeeriumisse saadetavale taotlusele. Ekspress Grupi omaniku Hans H. Luige ja Langi poolt kontrollitav AS Trio (Kuku raadio kaubamärgi omanik) oli otsustanud luua oma telekanali. Vabale telesagedusele kandideerijad said ootamatult enda kõrvale ambitsioonika konkurendi.

Kui loakomisjon Trio kasuks otsustab, peavad raadiomehed järgmisel päeval olema valmis eetrisse minekuks. «Tuleb pea ära kammida ja lips ette panna,» naljatles eile hommikul Kuku raadio saatejuht Erki Berends. Kuid on selge, et Harri Tiido ja Berendsi najal televisiooni ei tee. Ei ole ka kuskilt kandist susisenud, et Lang linnahalli käopesa kõrvale telestuudiot püstitaks või vastavaid spetsialiste tööle otsiks.

Selleks, et 35 tundi nädalas programmi edastada, on ekspertide hinnangul vaja vähemalt 50 inimest ja alustuseks paarikümmend miljonit krooni. Ilmselt on Luik Kanal 2 või Tipp TV või koguni mõne kolmanda tegijaga (kasvõi videofanaatiku Viktor Siilatsiga) suutnud kokku leppida, et telekanalit mõtlevale inimesele hakatakse edastama juba olemasoleva telejaama töötajate ja tehnikaga.

Luik, kellele juba kuulub Eesti suurim nädalaleht, infotelefon, kaheksa raadiojaama üle Eesti ja kes on suuraktsionär Tallinna juhtivas päevalehes, sirutab nüüd oma kätt ka üle-eestilise teleauditooriumi poole. Kas pole seda liiga palju ühe mehe jaoks? Ringhäälinguseaduses on punkt sellise tegevuse kohta olemas. Seaduses on see sõnastatud keerulisemalt ja pikemalt, aga mõte on järgmine: kui sa juba oled raadiojaama valdaja või päeva- ja nädalalehe vastutav väljaandja, siis sa ei saa enam olla telejaama omanik.

Jään huviga ootama kultuuriministeeriumi otsust.

Hetkel kuum