27. veebruar 1996 kell 22:00

Maaelu laen nelja panka

Põllumajanduslaenu lõplikuks intressimääraks võib laenusaajale kujuneda 10%.

PMKFi tegevdirektor Margus Veskimäe märkis, et üheksast pakkumuse teinud pangast valis fondi nõukogu hääletamise teel välja neli parimat. «Arvestasime nii soodsamat pakkumust, pangavõrgu haaret ja ka eelnevat kogemust põllumajanduse krediteerimisel,» möönis ta.

Veskimäe lisas, et erinevalt eelnevatest aastatest, kui panga laenumarginaal oli 10%, on see nüüd märkimisväärselt kahanenud ning ulatub viie-kuue protsendini. «On lootust, kuid ma ei julge lubada, et põllumees saab laenu pankadest 10% intressiga kätte,» ütles ta.

Riigieelarvest sai PMKF tänavu 100 miljonit krooni laenuressurssi maamajanduse tarvis. Fond laenab ressursi pankadele 5% intressiga, millele pangad lisavad oma intressimäära.

Aasta lõpuks loodetakse põllumeesteni toimetada 150 miljonit krooni soodsat laenu, sellest 50 miljonit lühiajalist laenu on kevadkülviks juba välja laenatud.

Veskimäe sõnul alustab fond pankadega läbirääkimisi lõpliku intressimäära kooskõlastamiseks, paari nädala pärast võib laenutaotleja juba pankade poole pöörduda.

Eelmisel aastal laenas PMKF pankade kaudu põllumajandusele 148,4 miljonit krooni. Fondi viivislaenude hulk ulatub 1,7 miljoni kroonini.

Hetkel kuum