7. märts 1996 kell 22:00

Raudtee tagastab EIB laenu ilmselt ise

Euroopa investeerimispanga (EIB) ja RE Eesti Raudtee vaheline 235miljoniline laenuleping on seni sõlmimata, kuna rahandusministeeriumil puudus selgus, kes hakkab riigiettevõtte laenu tagasi maksma.

Laenulepingule alla kirjutamiseks peab loa andma riigikogu. Teede- ja sideministeeriumi asekantsleri Väino Soonikese sõnade kohaselt on rahandusministeerium eelnõu esitamisega ootamatult kaua venitanud.

Rahandusministeeriumi välislaenude ja -abi osakonna juhataja Agathe Daltoni sõnul puudus seniajani teadmine, kes laenu tagasi maksab.

Nüüd on valitsus vastu võtnud Eesti Raudtee arengukava ja leidnud võimalused, kuidas ettevõte kasumisse viia, lisas Dalton.

Järelikult on Eesti Raudtee võimeline ka laenu tagasi maksma, selgitas ta. Daltoni ütlusel oleks üsna erandlik, kui iseseisva juriidilise isiku võetud laenu hakkab tasuma riik.

Eesti Raudtee finantsdirektori Peeter Põlluveeri sõnul jõuab Eesti Raudtee kasumisse alles mitme aasta pärast ning esialgu peab laenu tagastamist abistama riik. EIB laenab Eesti Raudteele 235 miljonit krooni 18 aastaks. Laenu tagastamist tuleb alustada 2000. aastal. ÄP

Hetkel kuum