7. märts 1996 kell 22:00

TEA tahab luua rahvusvahelise õppekeskuse

Firma juhatuse esimehe Silva Tominga sõnul käivad praegu keskuse võimaliku asukoha otsingud. Ta ütles, et statsionaarne koolituskeskus tuleks rajada väljaspoole suurlinnu.

Sihikul on peamiselt mõisahooned, kuhu oleks võimalik majutada vähemalt 60 inimest, lausus Tomingas. «Kahjuks vajavad Eestis leiduvad mõisahooned kordategemiseks väga suuri investeeringuid,» lisas ta.

TEA kavandab oma osaluse suuruseks projektis umbes 30 protsenti. Firma on valinud koostööpartneriteks analoogseid koolituskeskusi üle maailma, nagu nt Inlingua Hispaaniast ja Password Publisher Ltd Iisraelist. Suurbritannia firmade tehtud pakkumuste vahel pole veel valikut tehtud, lisas Tomingas.

Koolituskeskuse projekti teostamine ei tohiks Tominga hinnangul rohkem aega võtta kui poolteist aastat ja seda kavatsetakse finantseerida pangalaenude abil.

Keeleõppega tegeleva firma juhatuse esimees hindab koolituskeskuse potentsiaalsete klientidena läänest pärit vene keele huvilisi, kes otse Venemaale õppima minna ei julge. Inglise keele õpet tahab TEA pakkuda Venemaalt, Valgevenest ja teistest endise Nõukogude Liidu aladelt pärit inimestele.

Inglise keele õppereise korraldava firma Mainorfin direktori Peeter Krossi hinnangul võib TEA äriidee olla vettpidav, kuid ise ta samalaadset projekti ette ei võtaks.

TEA Keeleõpetuse AS eraldus eelmise aasta suvel aktsiaseltsist Keelefirma TEA. Mõlema firma omanik on Silva Tomingas. Keelefirma TEA eelmise aasta käive oli 6,9 miljonit krooni.

Hetkel kuum