17. märts 1996 kell 22:00

Venemaa võlad Pariisi klubi kaalukausil

Uudisteagentuuri Interfax andmeil jõudsid pooled ühtlasi kokkuleppele, et Venemaa, kellele ollakse omakorda võlgu kokku 130 miljardit dollarit, ühineb klubiga kreeditorina võib-olla juba maailma seitsme rikkaima riigi juunikuise tippkohtumise ajal.

Kokkuleppele jõuti Venemaa peaministri Viktor T?ernomõrdini ja Moskvas visiidil viibiva Pariisi klubi esimehe Christian Noyeri kohtumisel.

«Christian Noyer soostus, et Venemaa võla maksmine Pariisi klubile ei tohiks segada meie riigi majanduslikku arengut,» tsiteeris agentuur Itar-Tass Davõdovit.

Interfaxi teatel kohtub Noyer lähipäevil Pariisi klubi liikmetega, et arutada Venemaa 38 miljardisse ulatuva võla ümberajastamise konkreetseid perioode.

Venemaa, kes sai suured võlad päranduseks endiselt Nõukogude Liidult, tahab sõlmida Pariisi klubiga lepingu, mis annaks talle tagasimaksmiseks ning riigi majanduse korraldamiseks rohkem aega.

Samuti tahab Venemaa tagasi kolmandatele riikidele laenatud summad, mille osas on Pariisi klubi pakkunud oma abi.

Venemaa ja Pariisi klubi arutasid võlgade ümberajastamist ka eelmisel aasta lõpus ning kokkulepe loodetakse sõlmida mais. Kokkuleppe oluline eeltingimus oli eelmisel kuul sõlmitud leping rahvusvahelise valuutafondiga. REUTER-BNS

Hetkel kuum