21. märts 1996 kell 22:00

Estiko kasum üle 6 miljoni

«Plaanis on suurendada aktsiakapitali fondiemissiooni teel 18 miljoni kroonini,» rääkis Estiko nõukogu esimees Kalju Hellenurm. Estiko aktsiakapital on praegu 13,56 miljonit krooni, aktsia nimiväärtus sada krooni.

Hellenurme sõnul tehakse tänasel üldkoosolekul ka ettepanek vähendada aktsia nimiväärtust kümne kroonini.

«Kuna Estiko läheb Tallinna väärtpaberibörsile ja enamiku seal osalevate firmade aktsia nimiväärtus on kümme krooni, siis sellest lähtudes teeme ka meie põhikirjas muudatuse,» lisas Hellenurm.

Estiko juhatus ja nõukogu teevad aktsionäride koosolekule ettepaneku maksta eelmise aasta eest dividende aktsia nimiväärtusest 10 protsenti.

Estiko kontserni käive oli eelmisel aastal 241 miljonit krooni. Käibekasv võrreldes 1994. aastaga oli 50,28 protsenti. Kalju Hellenurme sõnul on käive kasvanud kõikides Estiko tütarfirmades.

Estiko tööstustoodangu kasv oli eelmisel aastal 56,6 protsenti ja kaubanduses 42,9 protsenti, kusjuures jaekaubanduse käive suurenes 63,7 protsenti. Estiko ekspordimaht kasvas võrreldes 1994. aastaga 31,5 protsenti.

«Oleme eelkõige investeerinud tööstusse ja jaekaubandusse,» rääkis Hellenurm. «Suured kasvuprotsendid on meie investeerimispoliitika tulemus.»

Suuremate eelmise aasta investeeringutena nimetas Hellenurm Sõpruse kaupluse ostu ja neli miljonit krooni maksnud fleksotrükimasina soetamist kilepakendeid tootvasse tütarfirmasse, ASi Estiko-Plastar.

Hiljuti rahvusvahelise kaupluste ketiga Spar ühinenud Sõpruse kaupluse eest maksis Estiko 7,7 miljonit krooni. Hellenurme sõnul on kauplusesse investeeritud lisaks veel kaks miljonit krooni.

Estiko aktsiatest on 78,7 protsenti eraisikute käes, suurimad aktsionärid on Kalju Hellenurm ja ärimees Neinar Seli. Seli on seni olnud Estiko nõukogu hääleõiguseta liige, kuid täna tehakse aktsionäridele ettepanek kinnitada Seli nõukogu hääleõigusega liikmeks.

«Neid inimesi, kellel on üle poole tuhande Estiko aktsia, on 19,» kinnitas Kalju Hellenurm. Estiko aktsionäridon 771 üksik- ja seitse juriidilist isikut.

Estiko väikeaktsionäride esindaja ettevõtte nõukogus, riigikogu liige Valve Kirsipuu, peab enne rahareformi soetatud Estiko aktsiaid oma elu parimaks rahapaigutuseks. «Estiko aktsiaid soovitasid mul tookord osta ülikooli majandusteadlased,» lisas Kirsipuu.

Tänavuseks aastaks prognoosib Estiko kontserni tegevuskasumiks 12 miljonit krooni ja käibeks 300 miljonit krooni. Estiko põhivara kasvas eelmisel aastal 39,5 miljonilt kroonilt 64,7 miljonile kroonile. Estikos töötas aasta alguses 612 inimest.

Hetkel kuum