7. mai 1996 kell 22:00

Alkoholi sisseveo piirang ajab kauplusi raskustesse

Kesklinna kaubahalli tegevdirektori Pentti Nokelini hinnangul kahaneb alkohoolsete jookide läbimüük nende kaupluses 20--25 protsenti.

Kaubahalli külastavate turistide arv väheneb Nokelini arvamusel ligi 30 protsendi võrra, mis on toonud kaasa ka toiduainete läbimüügi vähenemise.

Tallinna Kaubamaja ASi kaubandusjuhi Andrus Ossipi sõnul kahjustab Soomes jõustunud alkoholipiirang eelkõige väikesi kauplusi, mõjudes suurkauplustele vähem laastavalt.

Mere puiesteel asuva kaupluse Liviko müügijuhi Helju Niinbergi sõnul on nende müügikäive mai esimestel päevadel vähenenud 2--2,5 korda. Alkoholile spetsialiseerunud kaupluse Liviko külastajatest on ligi 70 protsenti turistid, lisas ta.

Kaubahalli ligidal asuva kaupluse Lees tegevdirektori Katti Koitla ütlusel on järsult halvenenud kõigi kesklinna kaupluste olukord. Leesi käive on kahanenud 2,5--3 korda.

Pentti Nokelini hinnangul ei ole lähitulevikus välistatud ka personali vallandamised Tallinna ärides. «Kauplused ja teenindusasutused on sunnitud oma kulusid kärpima,» selgitas ta. Spetsialistide hinnangul jääb Tallinnal alkoholipiirangu tõttu saamata ligi 1,3 miljardit krooni aastas, lisas Nokelin.

1. mail jõustusid Soomes alkoholi sisseveo piirangud, mis keelavad Soome elanikel tuua väljapoole Euroopa Liitu jäävatest riikidest kaasa alkohoolseid jooke, kui reis kestab alla 20 tunni.

Hetkel kuum