13. mai 1996 kell 22:00

Riigikontroll püüdis riigieelarvesse 73 miljonit

Hindrek Meri kinnitas, et riigikontroll ei esita kellelegi süüdistusi, sest see kuulub kohtu pädevusse. Kui tekib vajadus midagi edasi uurida, saadetakse riigikontrolli materjalid uurimisorganile, selgitas Meri.

«Meie asi on tuua välja faktid ja näidata, kes millist õigusakti on rikkunud,» tunnistas riigikontrolör.

Ta lisas, et kui keegi pole kontrolli tulemustega rahul, siis on kõigil õigus kohtu poole pöörduda. Paraku ei ole viimase viie ja poole aasta jooksul seda õigust soovinud keegi kasutada, tõdes Meri.

Eelmisel aastal edastas riigikontroll uurimisorganitele 12 kontrolli materjalid, millest kuue osas algatati uurimistoiming, väitis Meri.

Tema sõnul ei kuulunud RASi Estonian Air juhtum selle alla, vaid majanduspolitsei oli seal tänavu iseseisvalt uurimist alustanud.

Riigikontrolli poole pöörduti vaid palvega anda politsei käsutusse möödunud aasta sügisel tehtud kontrolli materjalid, kommenteeris Meri.

Riigikontrolör toonitas ka seda, et Luua kõrgema metsakooli kontroll kavandati juba eelmise aasta jaanuaris, kui veel keegi ei osanud arvata, et kooli direktor Villu Reiljan saab keskkonnaministriks. «Nii et mingist poliitikute tellimuse täitmisest ei saa juttugi olla,» ütles riigikontrolör.

Alates 2. maist alustas riigikontrolli all tööd uus osakond, kes hakkab kontrollima eelarveliste vahendite kasutamist kaitse- ja siseministeeriumis, kuhu tänavu suunatakse 18 protsenti riigieelarve summadest.

Hetkel kuum