15. mai 1996 kell 22:00

Bico kasum viis miljonit

Bico suurima aktsionäri esindaja Hanns-Jürgen Weigel rääkis, et eelmisel aastal maksis Eesti kindlustusselts hüvitisi 13 miljonit krooni ja seetõttu oli Bico rentaablus heal tasemel.

Weigel selleks aastaks kasumiprognoosi teha ei soovinud. «Kindlustuses ei tea kunagi, kui suured kahjud võivad tekkida,» märkis Weigel.

Lisaks Bicole on Eesti kindlustusseltsidest oma eelmise aasta tulemused avalikustanud ka kindlustusselts Eesti Kindlustus, Hansa Kindlustus, Leks Kindlustus ja Seesam. Neist ainsana oli kasumis Seesam, kelle kasum oli 3,2 miljonit krooni.

Bico Elukindlustuse ASi käivitamist kommenteeris Weigel lühidalt, et veel paar aastat tagasi oleks lääne kindlustusseltsi elukindlustuspoliiside müümine Ida-Euroopas kõlanud utoopiliselt.

«Esialgsed ootused elukindlustuses on tagasihoidlikud,» märkis Weigel. «Teiseks sõltub elukindlustuse areng paljus sellest, millised on inimeste sissetulekud, sest elukindlustus tähendab osalist loobumist tarbimisest.»

«Saksamaal on keskmiste elukindlustuslepingute pikkus 30 aastat,» rääkis Weigel. «Elukindlustus saab olla pikaajaliselt edukas siis, kui inflatsioon on väike.»

Weigeli väitel tähendab Bico Elukindlustus Alte Leipzigeri jaoks pikaajalist investeeringut.

Alte Leipzigeri grupi eel- misel aastal kogutud preemiate maht oli kahjukindlustuses 5,9 miljardit Eesti krooni, kasum 240 miljonit krooni.

«Eelmine aasta oli Alte Leipzigerile sõjajärgsete aastate parim,» märkis Weigel.

Elukindlustuses, kus Alte Leipziger on tegutsenud konkurentide hinnangul tunduvalt tugevamini kui kahjukindlustuses, kogus kontserni üks osa, Alte Leipziger Leben preemiaid 15,2 miljardit krooni.

Vastastikuse kindlustuse seltsi Alte Leipziger Lebeni osanike vahel läheb jaotamisele 4,3 miljardi krooni suurune kasum.

Hetkel kuum