26. mai 1996 kell 22:00

Liikluskindlustuse tariifid tõusevad

Valitus plaanis liikluskindlustuse tariife tõsta juba 1. jaanuaril 1996. Tariifide tõstmise venimise ja suurenenud avariilisuse tõttu olid liikluskindlustusega tegelevad kindlustusseltsid esimeses kartalis 5,1 miljoni krooniga kahjumis.

Rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm ütes, et kõige rohkem suurenevad sõiduautode liikluskindlustuse tariifid senisega võrreldes Tartumaal ja Võrumaal, mõlemas 1,96 korda, Tartu linnas aga 1,57 korda. Põhjus, miks neis piirkondades tariifid kõige enam tõusid, on nende piirkondade suurenenud avariilisus. «Meie vastus, miks Tartumaal ja Võrumaal tariif nii palju tõusis, on see: miks seal neid avariisid nii palju on?» märkis Urm. «Tõenäoliselt pole inimesed rohkem avariisid teinud, vaid sõidukite arvukus on suurenenud.»

Osas maakondades liikluskindlustuse tariifid vähenevad, näiteks Viljandimaal korrutatakse senine summa koefitsiendiga 0,8 ning Jõgevamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Saaremaal ja Valgamaal koefitsiendiga 0,9.

Valitusel oli liikluskindlustuse tariifide tõstmiseks kolm põhjendust: suurenenud avariilisus, hindade tõus ja palkade tõus.

Mai lõpus läheb muutmisele ka liikluskindlustuse seadus, millesse on riigikogu liikmed teinud hulgaliselt parandusettepanekuid. Eesti liikluskindlustuse seadus on maailmas ainus, kus on määratud liikluskindlustuse baastariif, mida korrutatakse koefitsiendiga. Kindlustusseltside liit ja rahandusministeerium kirjutavad uut liikluskindlustuse seadust, mis Urmi sõnul peaks aasta lõpus valmis olema.

Hetkel kuum