28. mai 1996 kell 22:00

Jaapani elektroonikafirma NEC teatas, et ta on töötanud välja võrguarvutite põhikomponendi prototüübi, mis on tunduvalt odavam võimalus ühenduse võtmiseks Internetiga.

Võrguarvutid, mis tulevad müügile eeloleval sügisel, on mõeldud nendele tarbijatele, kes ei taha kulutada 2000 ja enam dollarit personaalarvuti ostmiseks. Esimesed võrguarvutid peaksid tulema turule sügisel, kusjuures täies mahus algab tootmine 1998. aastal. Ühe arvuti hind on umbes 190 dollarit (2340 Eesti krooni). Arvutites on kasutatud NECi protsessoreid ning Sun Microsystemsi Hot Java programmeerimiskeelt. AP-BNS

Hewlett-Packard Co alandab mitmete arvutiserverite hindu kuni 27 protsenti, teatas Ameerika Ühendriikide suuruselt teine arvutifirma. HP teatas, et hinda on võimalik alandada elektrooniliste arvutikomponentide ja mälukiipide odavnemise tõttu. Näiteks langeb NetServer 5/100 LSi hind 11 070 USA dollarilt 8100 dollarini.

Möödunud nädalal alandas HP oma personaalarvutite hindu 9 protsendi võrra, tugevdamaks positsiooni personaalarvutiturul.

Hewlett-Pacard Oy Baltimaade ärijuhi Olli Heinoneni sõnul jõuavad HP allahindlused Eestisse juuni alguses. Eesti arvutituru spetsiifikale viidates ei osanud Heinonen veel öelda, kui suurel määral hindu alandatakse. Bloomberg-BNS-ÄP

Hiiglaslik katapult, mis lennutas populaarses USA teleprogrammis üles mitmesajakilose klaveri, on taas kasutusel -- seekord hakkab ta õhku lennutama vanu personaalarvuteid.

Kunsti, teaduse ja tehnoloogia tulevikku tähistava Vinci festivali korraldajad püüavad sel moel innustada inimesi loobuma vanadest ajast ja arust arvutitest.

«Inimesed viskavad ära kõiksugu asju, kuid mitte vanu arvuteid. Vana arvutit ei viska mitte keegi ära,» ütles festivali direktor Steve Remington.

Arvutiloopimistseremoonia leiab aset 19.--21. juulini Cornvallises, kus asub Hewlett-Packardi tootmiskompleks. AP-BNS

IBM toob turule uue ThinkPad 560, mis on vaid kolme sentimeetri paksune, kaalub 1,8 kg ja on varustatud suure ekraaniga.

Seni on kõige õhem arvuti Digitali HiNote UltraII, mis on 2,8 cm paksune. BNS

Hetkel kuum