• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Bürookombaini tulevik on kohvikeetmine

  Bürookombain peaks olema väiksema kontori või lihtsalt sekretäri jaoks piisav abivahend igapäevatöö tegemiseks. Bürookombainiga on võimalik saata faksi, trükkida dokumente ja skaneerida mitmesuguseid graafilisi elemente.
  Võib tunduda liialdusena, aga ometigi on niisuguseid kontoriseadmeid vaja. Need võivad tunduda mõnevõrra keerukad kasutada, kuid õnneks on igasugu värviliste nuppude rohkuse all kannatavad masinad minevik.
  On lõpuks aru saadud, et palju värvilisi nuppe ei tähenda just seda, et masin kohe väga hea ja paljude võimalustega oleks. Pigem vastupidi.
  Bürookombaine ei kasuta mitte ainult asutused, põhiliseks tarbijaks peaks olema hoopiski kodus töötav inimene, kellele on väga kasulik ja mugav osta endale selline aparaat, kuna ta täidab mitut funktsiooni korraga ja puudub edasine vajadus uute lisaseadmete järele.
  Fakt, mis paneb kahtlema bürookombaini töökindluse osas, on garantii, mis kõigub 6 ja 12 kuu vahel. Praegu on väga paljude potentsiaalsete klientide peamiseks kriteeriumiks kujunenud seadme garantiiaeg ja edasine hooldus.
  Garantiiaja lühidus paneb aga kahtlema toote kvaliteedis või tekitab arvamuse, et garantiiaja lõppedes lõpetab oma töölepingu ka seade ise. Seda ta loomulikult ei tee.
  Eelarvamused on välja kujunenud odava toodangu tõttu. Tavaliselt ei soovitata osta kõige odavamat omas klassis esinevat toodet, kuna selle kvaliteet on üsna küsitava iseloomuga.
  Mis muidugi huvitab kõige rohkem käsitletava kombainitüübi juures, on trükikvaliteet. Kvaliteet on tal nagu tavalisel laserprinteril ikka, kui ta just on lasertehnoloogial põhinev, saavutades tavakasutaja jaoks vajalikku resolutsiooni.
  Disaineri jaoks on ta loomulikult liiga viletsa kvaliteediga ja ausalt öelda polegi ta mõeldud professionaalse kasutaja jaoks. Trükkalina saab teda kasutada nagu tavalist trükkalit ikka, tuleb ühendada personaalarvuti bürookombainiga ja installeerida selleks vajalik tarkvara ning võitegi alustada trükkimist. Veel soovitaks panna paberit paberikassetti. Paberikasseti mahutavus kõigub kuskil paarisaja lehe ümber, aga mida rohkem lehti sinna võimalik panna on, seda mugavam. Põhiline on mitte panna kassetti erimõõdulisi pabereid, sest selle peale võib aparaat hakata streikima.
  Et selgitada resolutsiooni mõistet, võiks öelda niipalju, et mida suurem on näitaja nimega dpi, seda parema kvaliteedi võite te saavutada. Soovitav on siinjuures, et minimaalne trükiresolutsioon on umbes 300dpi. Täpsemalt tähendab mõiste dpi punkti tollile ehk resolutsiooni 300 punkti ruuttollile. Suurem resolutsioon tuleb kasuks neile, kel on palju vaja trükkida igasugu graafilist materjali.
  Faksi puhul kehtib samamoodi reegel kõrge resolutsiooni kohta, ainukeseks puuduseks võib osutuda asjaolu, et vastuvõttev faks ei suuda trükkida nii suure resolutsiooniga ja kvaliteet jääb ikkagi vilets.
  Faks kasutab pealekauba veel võimalust salvestada lehekülgi mällu. Kui teil juhuslikult saab otsa näiteks paber, siis suudetakse sissetulev faks salvestada mällu. Mälumaht on loomulikult piiratud, mahutades umbes 18 lehekülge nii saatmisel kui ka vastuvõtmisel.
  Saatmise juures on mälu kasulik juhul, kui teie faks ei lähe läbi. Siis ei pea te uuesti pabereid läbi faksi ajama, vaid saate kasutada mälus olevat koopiat.
  Skannerit kasutatakse ka loomulikult läbi personaalarvuti, kasutades selleks ettenähtud tarkvara. Skaneeritav ala salvestatakse pildina arvutisse ja edasine sõltub juba teist endist. Nagu ikka, omab suurt tähtsust skanneri resolutsioon, aga nüüd juba mitte väljundina, vaid sisendina.
  Resolutsioonist oleneb, kui hea kvaliteediga te suudate pilti endale arvutisse saada. Kui ta jääb suhteliselt konarlik ja viletsa kvaliteediga, pole temaga võimalik midagi erilist ette võtta, enne kui te seda pole puhastanud mõne kujundusprogrammiga, see aga võtab kõvasti aega.
  Bürookombaini saab loomulikult kasutada ka koopiamasinana, omadus, mis on olemas igal tavalisel faksilgi. Paremad mudelid suudavad kopeeritavat ka suurendada ja vähendada paberi suuruse piires.
  Kopeerimise kiirus sõltub paljuski trükkimise kiirusest, kuna ta kasutab sama tehnoloogiat, mida kasutab trükkalgi. Koopia kvaliteet võib ainult kõikuda olenevalt sellest, missugune on kopeeritava dokumendi kvaliteet ja kui palju te soovite suurendada või vähendada dokumenti.
  Kõige lihtsam seade bürookombainil on loomulikult telefon. Kuna ta on faks, siis peab ta omama ka telefoni võimalusi. Vahet sissetuleva kõne ja faksi vahel oskab masin juba automaatselt teha. Osale mudelitele on võimalik lisada automaatvastaja, muutes teie bürookombaini tõeliseks bürookombainiks, mis täidab juba osaliselt sekretäri rolli. Ainult kohvi ei oska ta veel keeta, aga varsti võib-olla keegi saabki niisuguse masinaga maha.
  Nagu näha, on võimalik kasutada ühel bürookombainil tervelt kuut eri seadeldist: faksi, telefoni, automaatvastajat, printerit, koopiamasinat ja skannerit.
  Kui teil neid kõiki on vaja ja üritate osta nad eraldi, siis kindlasti mingil momendil jõuate otsuseni, et olete tüdinenud sellest juhtmete laviinist, mis teil majas on ja soovite endale midagi lihtsamat.
  Teisalt on bürookombaini ost suhteliselt suur ühekordne väljaminek ja võib tõesti olla kasulikum osta endale kõik need seadmed mingi pikema aja jooksul. See aga on juba teie endi ja teie rahakoti vaheline asi.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Liina Laas: mida ettevõtjad väliseksperte palgates tegelikult kardavad?
Jutt, et välismaist IT-spetsialisti ei soovita turvariski tõttu palgata, võib olla hirmust või kogenematusest tingitud hädavale, kirjutab personali- ja finantstehnoloogia idufirma Deel Baltikumi regioonijuht Liina Laas.
Jutt, et välismaist IT-spetsialisti ei soovita turvariski tõttu palgata, võib olla hirmust või kogenematusest tingitud hädavale, kirjutab personali- ja finantstehnoloogia idufirma Deel Baltikumi regioonijuht Liina Laas.
USAst oodatakse signaali intressimäära tõusuks
USA Föderaalreservilt oodatakse kolmapäeval signaali, et nad on valmis tõstma intressimäära juba märtsikuus, kui toimub järgmine kohtumine. See aga võib negatiivselt mõjutada Aasia turgude taastumist.
USA Föderaalreservilt oodatakse kolmapäeval signaali, et nad on valmis tõstma intressimäära juba märtsikuus, kui toimub järgmine kohtumine. See aga võib negatiivselt mõjutada Aasia turgude taastumist.
President noppis majandusnõuniku keskpangast
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.
SEB: rammus hinnatõus hammustab Eesti majanduskasvu väiksemaks
Koroonaviirus ei ole enam Eesti majanduse suurim probleem, sest hinnatõus jõuab kahekohaliste numbriteni, kirjutab SEB oma ülevaates ja alandab Eesti majanduse kasvuootust.
Koroonaviirus ei ole enam Eesti majanduse suurim probleem, sest hinnatõus jõuab kahekohaliste numbriteni, kirjutab SEB oma ülevaates ja alandab Eesti majanduse kasvuootust.