29. mai 1996 kell 22:00

Tööstuspank küps ühinema

Kahe panga ühinemise eelleping allkirjastati eelmisel nädalal. Hoiupanga juhatuse esimehe Olari Taali sõnul võib ühinemine aset leida lähema kuu aja jooksul.

Hanson märkis, et Tööstuspanga aktsionärid on oma heakskiidu andnud ning Hoiupanga pakutud aktsiate vahetuskurss oli Tööstuspanga aktsionäride jaoks vastuvõetav.

Hansoni kinnitusel kujuneb aktsiate vahetamise kurss Tööstuspanga omakapitalist, mis märtsi lõpu seisuga oli 59,8 miljonit krooni.

Ka Eesti Tööstuspanga juhatuse liige Toivo Ninnas kinnitas uudisteagentuurile BNS, et Tööstuspanga nõukogu otsustas eile Hoiupangaga liituda.

«Tööstuspanga liitumine on üks rahulikumaid Eesti panganduse ajaloos,» rääkis Ninnas. «Loodame, et Tööstuspanga esindaja hakkab kuuluma ka Hoiupanga nõukogusse, kuid selle otsustab juba Hoiupank,» lisas Ninnas.

Kahe panga liitumise tulemusena saavad senistest Eesti Tööstuspanga aktsionäridest ühinenud Hoiupanga aktsionärid, märkis Margus Hanson.

Olari Taali sõnul lähtub Hoiupank pankade ühinemisel eelkõige aktsionäride huvidest, kuid võimalust, et pangad ei ühinegi, pidas ta pigem teoreetiliseks.

Hoiupanga huvi liitumisel on Taali sõnul peamiselt Tööstuspangaga kaasa tulevad suurettevõtteist kliendid.

Tööstuspanga 704 miljoni krooni suurusest bilansimahust moodustavad vaid 80 miljonit krooni eraisikute hoiused.

Kahe ühinenud panga konsolideeritud bilanss võib Taali hinnangul just Tööstuspanga eraisikuist klientide tõttu väheneda, sest Tööstuspank maksab eraisikutele kõrgemat intressi kui Hoiupank.

Hoiupanga ja Tööstuspanga ühinemise peab heaks kiitma Eesti Pank.

Kahe panga liitumisel tekib suuruselt teine Eesti kommertspank bilansimahuga üle kolme miljardi krooni.

Hetkel kuum