30. mai 1996 kell 22:00

Jõhvis hinnatakse kultuurset meelelahutust

Enamiku Jõhvi ettevõtete juhtide arvates pole muretsemiseks põhjust: kui Jõhvi piirid jäävad sobivate söögi-, majutus- või vaba aja veetmise võimaluste osas kitsaks, võib sõita Kohtla-Järvele või Jõhvi ümbrusse.

Ärilõuna korraldamiseks sobivad Jõhvi lähistel Valge Hobu trahter ja aasta tagasi remonditud kesklinna restoran Fööniks. Viimase eeliseks on meeldiv teenindus, mitmekesine menüü ja eraldumise võimalus. Ida-Virumaa keeltekeskuse direktriss Kersti Võlu kiidab restorani sisekujundust. Ka vähene külastatavus tuleb vastanute sõnul kasuks.

Argistest söögipaikadest on usaldusväärsemad iseteenindusega kiirtoidubaar Evest, kaubamaja kohvik ja Tööstuspanga kohvik, kus hinna ja kvaliteedi suhe on tasakaalus ning toiduvalik piisavalt mitmekesine. On ka väikseid baare, kuid keeltekeskuse direktrissi ja Viru Traveli reisikonsultandi Helju Virunurme sõnul on need mannetud. Teeninduskultuur pidavat lonkama, kuna puudub vääriline konkurents. Võimalike einestuskohtadena nimetati ka kohvikut Jõhvi ja Agro baari.

Sportimisvõimalused on jõhvilaste arvates suurepärased. Tegevus on koondunud koolide jõusaalidesse ja võimlatesse. Jõhvi 1. ja 3. keskkoolis käiakse ka ujumas. Kersti Võlu sõnul peaks ühe kuu pääse maksma 40 krooni. Usinalt kasutatakse ka Kohtla-Järve spordikompleksi, mille varustus ja võimalused on vastanute sõnul rahuldavad.

Pereüritusi võiks jõhvilaste meelest rohkem korraldada, ehkki kord kuus käivad koos pereklubid, aega-ajalt korraldatakse rahvajookse. Kauksi OÜ direktori Lena Nit?ajeva sõnul külastatakse aktiivselt Peterburi tsirkuse külalisesinemisi. Pereüritusena oodatakse suviseid Jõhvi päevi.

Soliidsetel ärimeestel soovitatakse minna õhtut veetma restorani Fööniks. Nooremad ja diskolembesed võivad sisustada õhtu ka Valge Hobu trahteris, kus vahetevahel kõlab ka elav muusika. Pooled vastajaist trahterit siiski ei soovita.

Kõigi mugavustega majutusvõimalusi tundub Jõhvis nappivat, ent ettevõtjaid see ei häiri. Piisab ka linnaäärsest Pääsukese hotellist. Kauksi OÜ esindaja sõnul kasutab nende firma vajadusel ka Kohtla-Järve erahotelli nimega Külalistemaja. Kuuldud on ka Nele võõrastemajast, ent pakutavate teenuste kvaliteeti ei osata kommenteerida.

Linna kultuurieluga olid vastajad kursis, ühtki võimalust ei jäeta kasutamata. Kultuurikeskust külastavad vähemalt paar korda kuus teatritrupid, muusikud. Jõhvis asub riikliku kunstimuuseumi filiaal. Suviti kasutatakse aktiivselt Toila vabaõhulava. Kinnisvarafirma Pelikan tegevdirektor Ahto Tisler soovitab külastada Kuremäe kloostrit.

Hetkel kuum