6. juuni 1996 kell 22:00

Tamme maja müüdi maha 3,1 miljoniga

Tundmatuks jääda sooviv linnavalitsusele lähedal seisev isik ütles, et Olga Klausseni puhul on eraelus tegemist proua Preatoniga. Itaalia päritoluga ärimees Ernesto Preatoni on Eesti Ühispanga nõukogu liige, kes omandas kevadel osa Ühispanga aktsiatest.

Praegu rajab Ernesto Preatoni samasse kahekorruselisese maja esimesele korrusele bürooruumid ning lisaks veel ka korterid. Kinnisvaraeksperdid olid maja tegelikuks väärtuseks enne hinnanud vähemalt 3 miljonit krooni.

ASi Planiston juht Jaanus Luht ütles, et Klaussenile edasimüümise tehingu ettevalmistamine võttis tal aega mitu kuud. Tema sõnul sai ta Klausseniga kontakti vahendajate kaudu.

Kommenteerides, kuidas tal õnnestus maja sellise hinnaga edasi müüa, ütles Luht, et ta ei tee ühtegi tehingut ette valmistamata. «See, et ma ei valgustanud mõnda oma äripartnerit võib-olla kõikidest nüanssidest, ei ole tähtis, sest see on meie omavaheline asi,» lisas ta.

Jaanus Luht kinnitas, et nad kohtusid Jaak Tammega esimest korda siis, kui toimus maja ostu-müügilepingule allakirjutamine. Kommenteerides koostööd Ivar Lindpere ja Jaak Tammega, ütles Luht, et tal oli väga meeldiv selliste lugupeetud inimestega asju ajada. Tema sõnul on ta Ivar Lindperega tuttav juba lapsepõlvest saadik.

Luht ütles, et maja hinda kujundasid nad koos Lindperega selliseks, mis oleks turul konkurentsivõimeline. Tema sõnul ei ole tegemist maksupettusega, sest selliste tehingute puhul lihtsalt ei maksta maksu.

Tema sõnul üritas Lindpere maja tükk aega enne müügitehingu sõlmimist igal pool tulutult müüa. «Sellises seisukorras ja hinnaväärtuses pole kerge müüa,» lisas ta.

Jaak Tamm ja Ivar Lindpere müüsid korterid Uus 13/ Müürivahe 62 ASile Planiston käesoleva aasta 19. jaanuaril, põhjendades seda hiljem asjaoluga, et neil ei jätkunud raha remondi tegemiseks.

Ehitustöid tegi Tallinna firma Limberg Ehituse AS, kuigi Tamm väitis eelnevalt, et tegu oli «ühe Viljandi firmaga, mille nime ta peast ei mäleta». Maja ligi aasta tagasi rentinud ASi Terg juhid Mati Keernik ja Martin Maidlo on kinnitanud, et jutud maja halvast seisukorrast on vale, sest nad tegid majas igal aastal korralikku remonti.

Aprilli alguses esitasid linnavolikogu liikmed Feliks Undusk ja Andres Kork kaitsepolitseile materjalid, milles süüdistavad Jaak Tamme ja Ivar Lindperet ebaseduslikus tegevuseks, materjalide alusel algatati nende vastu kriminaalasi.

Hetkel kuum