20. juuni 1996 kell 22:00

Suvepealinn võlub meelelahutuse küllusega

Kuigi suvepealinna Pärnu on vallutanud linnakülalised ja nende jaoks on välja mõeldud mitmekesist meelelahutust, on kohalikud firmajuhid jäänud truuks paikadele, mille teeninduse kvaliteet on tagatud, jättes uued paigad turistidele avastada.

Ärilõunaks sobisid võrdselt kesklinna Victoria ja Rannahotelli restoran. Mõlema puhul kiideti maitsvat kööki ja head teenindust. Hinna ja kvaliteedi suhe on vastanute sõnul paigas. Nimetati ka Strandi ja Pärnu jahtklubi restorani. Pärnumaa ettevõtluskeskuse direktor Raiko Gustavson kiitis Strandi avarust, mis lubab vestelda ka konfidentsiaalsetel teemadel. Koger & Sumbergi Pärnu filiaali direktorile Kaido Fridolinile sümpatiseerib jahtklubi vaba, mitteakadeemiline õhkkond.

Argilõuna paigana võitis jahtklubi restoran just tänu töövabale meeleolule ning sõbralikule teenindusele. Kiideti ka toiduvalikut. Argilõunaks sobivad ka Viikingi, Strandi ja Victoria restoran, ent sealse hinnaklassiga lõunaid ei taha suurem osa vastanuist endale iga päev lubada. Auma Expo Pärnu osakonna juhataja Argo Kihu soovitas Rannahotelli lähedal asuvat maitsvaid toite pakkuvat Lehe kohvikut, aga ka puitinterjööriga Väikse Klausi õlletuba.

Ööklubidest eelistasid üle 30aastased ettevõtjad Mirage'i, kus on Sunset Clubiga võrreldes soliidsem ja väljakujunenud seltskond ning mitmekesised meelelahutusvõimalused. Ka tümpsmuusikat ja kära on Kaido Fridolini sõnul vähem. Õhtut võib veeta Rannahotelli restoranis, Embeckes ja Strandi ööklubis. Viimasest on vastanuile meelde jäänud väljapeetud stiiliõhtud.

Sportimisvõimalusi on Pärnus piisavalt, ehkki seekordsed vastajad ei pidanud end selles vallas kuigi teadlikuks. Teati, et rannas saab mängida minigolfi. Ka piljard tundub olevat populaarne. Pärnumaa ettevõtluskeskuse direktori Raiko Gustavsoni sõnul armastavad pärnakad jalgrattaga sõita. Vastupidiselt pealinnale on seal selleks suurepärased võimalused. Tennisehuvilistel igav ei hakka, väljakuid on piisavalt nii kesk- kui äärelinnas. ASi Office Line Pärnu kontori juhataja Virve Roots pööras tähelepanu Raba ujulale, kus on nii saun, solaarium kui jõusaal.

Pereüritusi korraldatakse suvepealinnas ja selle ümbruses piisavalt, publikut jätkub. Mäletati Reiu ratsabaasi perepäeva. Harjumuspäraseks on muutunud lastekesksed pühapäevahommikud Sunsetis. Kaido Fridolin teadis soovitada Siimanni maja Rääma linnaosas, kus käivad koos erinevad klubilised ühendused.

Soliidseid majutuskohti on linnas mitu. Rannahotellile jäi vaid ühe punktiga alla Victoria, mille järel tulid Bristol, Strand ja hotell Pärnu. Mainiti kõrge teenindustasemega luksuslikke Johanna, Vesiroosi ja Kapteni villat.

Suvine kultuurielu püsib nelja vastanu sõnul juhuslikel üritustel, ehkki Endlas on pidevalt külalisetendused ning ka raekojas ja Elisabethi kirikus toimub pea igal nädalavahetusel kontsert. Pärnakate uhkus on Chaplini kultuurikeskus, kus on alati kõrgetasemelised püsinäitused. Raiko Gustavson soovitas suve lõpuni eksponeeritavat näitust «Mees ja naine».

Hetkel kuum