25. juuni 1996 kell 22:00

Lühiuudised

AS Standard ja Salva Kindlustus sõlmisid reedel lepingu, millega kindlustatakse Standardi vara 77 mln krooni väärtuses tule, vee ja vandalismi vastu.

Kaljuvee sõnul osales konkursil kaheksa kindlustusseltsi, millest Salva kindlustuse tingimused olid parimad. «Arvestatav oli ka Sampo pakkumus,» lisas Kaljuvee. ÄP

Läinud nädala lõpul rublaprotsessis koos Tiit Pruuliga õigeksmõistetud Maag OY omanike Marek Strandbergi ja Agu Kivimäe rahatehingute vastu tunneb huvi maksuamet.

Maksuameti kontrollitalituse juhataja Tiit Jüriöö on alates selle aasta märtsist kirjavahetuses Soome maksuametiga, kes tunneb samuti huvi raha liikumise vastu Maag OY kontodel Soome pankades. Jüriöö sõnas, et kontroll alles käib ja et enne selle lõpuleviimist maksuamet mingit informatsiooni ei anna. Samas on teada, et 1993. aastal, mil toimusid ka rublamüügitehingud, laekus Maag OY arvetele Hansapangas üle 17 miljoni USA dollari, mis enamas jaos sularahana välja võeti.

Rublaprotsessis süüdistajana esinenud riigiprokuratuuri prokurör Urmas Tammiksaar avaldas pärast reedest õigeksmõistvat kohtuotsust arvamust, et ta kavatseb selle ilmselt edasi kaevata. Samas on Tammiksaar kinnitanud, et raha liikumist Maag OY kontodel kõnealuses kriminaalsüüdistuses ei käsitletud. ÄP

Täna müüb RAS Elumaja avalikul enampakkumisel kuus Põhja-Tallinnas asuvat korterit, mis on esimeseks oksjoniks ligi 500 RAS Elumaja valduses oleva korteri müümisel, ütles kinnisvara osakonna juhataja kt Aarne Kauber.

Kauberi sõnul lähevad müüki asustamata eluruumid ja korterid, mille üürnikud ei ole kasutanud oma ostueesõigust või ei ole esitanud avaldust oma korteri erastamiseks. Esimesed kuus avalikule enampakkumsele lähevat korterit asuvad Põhja-Tallinna linnaosas Kaluri tänaval ja asuvad ühiselamu tüüpi majades.

Järgmine oksjon on kavas korraldada augustis, mil avalikule enampakkumisele läheb 5-6 kesklinnas Lastekodu tänaval asuvat korterit, ütles Kauber. Alates augustist on RAS Elumajal kavas korraldada ligi üks oksjon kuus, lisas ta.

RAS Elumaja valdusse on korterid üle tulnud peamiselt erastamisnimekirja kantud riiklike aktsiaseltside haldusalast. ÄP

Haridusministeerium tunnistas kooliarvutite riigihanke konkursil parimaks AS Pennu pakkumuse.

AS Pennu müügijuhi Harro Kalda teatel paigaldab firma 1. septembriks koolidesse 200 uut Pentiumi protsessoriga arvutit. Nende hulgas on ka multimeedia lisavarustusega arvuteid.

Uusi arvuteid hakkab algaval kooliaastal kasutama umbes 81 000 last. BNS

Tallinna kesklinna halduskogu nõustus reedel erandkorras Norma taotlusega erastada Tallinnas peapostkontori kõrval aadressil Hobujaama 4 asuva hoone alune maa ostueesõigusega, et ehitada sinna büroohoone.

Halduskogu esimees Sulev Mäeltsemees ütles, et 1416m² krundi maksustamishind on 778 800 krooni, millest poole võib Norma tasuda EVP-kroonides.

Halduskogu teatel kavatseb Norma krundile rajada büroohoone ja kaubanduskeskuse. Ehituse maksumuseks plaanib Norma halduskogu andmeil 70 mln kr.

Kui Normal õnnestub kõik dokumendid korda saada, kavatseb ettevõte büroohoone ehitusega alustada selle aasta lõpus, märkis Norma investeeringute juht Monika Pihlak.

Mäeltsemees ütles, et maa maksustamishinnad on Tallinnas endiselt sellised, millega kesklinna halduskogu nõustuda ei saa.

Halduskogu otsus läheb kinnitamiseks Tallinna linnavolikokku, kus seni on kõik otsused kinnitatud.

Kesklinna halduskogu on varem nõustunud erandina maa ostueesõigusega müügiks Tallinna piimatööstusele, Kalevile ja Esterile. BNS

Hetkel kuum