16. juuli 1996 kell 22:00

Tervisliku eluviisi propagandaks

Ma usun, et arvutikülg on igati hea koht tervisliku eluviisi propageerimiseks. Nimelt juhiti ÄP arvutipoolelt minu tähelepanu sellele, et minu lugudega kipub kaasa levima Word'i makrode viirus, õnneks küll üsna ohutu. Olles enda maja puhastanud hakkasin ajama jälge, kust võis viirus tulla, ja jõudsin ühe suure ja soliidse majani.

Üldiselt on suurtes majades enesest äärmiselt hästi arvavad infotehnoloogia-osakonnad, nii et on loomulik, kui nimelt nemad viiruse levimisele kaasa aitavad. Kui mul oleks veidi enam demonstratiivset meelt, valiksin meeleldi endale näiteks panga selle alusel, kes on võimeline mulle seletama, kuidas nende arvutisüsteem toimib ja miks nad arvavad, et ta ka homme kindlasti toimib.

Niisiis, iganädalane soovitus neile, kes soovivad elada kõrge vanuseni ja surra tervena: kui Word'is mõnda dokumenti avades tuleb ekraanile dialoog, kus on ainult number «1» ja «OK»-klahv; kui te avastate, et dokumente lubatakse salvestada tavalise «.doc» asemel ainult «.dot»-kujul ehk template'ina; või kui makrode hulka on tekkinud näiteks «AAAZAO», «AAAZFS», «AutoOpen» ja «PayLoad», on teil põhjust arvata, et teieni on jõudnud Word'i viirus.

Kõige mugavam lahendus oleks seejärel kindlasti hankida mõni viirusepeletaja, näiteks jagab F-Prot'i viirusepeletajat müüv DataFellows oma www-lehel tasuta F-Macro-nimelist makroviirusepeletajat.

Igal juhul, avades võõrast dokumenti, vali alati alustuseks Tools-menüüst Macro ja vaata, ega seal midagi kahtlast leidu.

Kui on, siis kustuta ära, salvesta dokument, kustuda veelkord uuesti tekkinud makrod ja salvesta. Seejärel teata sellele, kellelt fail pärit on, et ka temal oleks mõtet tervislikku eluviisi harrastada.

Ühtlasi võtan avalikult tagasi oma sõnad selle kohta, et mälus istuvad viiruseotsijad tulutud on -- tellige endale kindlasti F-Prot'i, McAfee või Norton'i viirusepeletaja ja las nad tuulavad kõiki sissetulevaid faile.

Muide, makroviirus on olemas lisaks Word'ile ka AmiPro jaoks. Ja kui te leiate, et siinne soovitus oli abiks teie arvuti puhastamisel, ärge unustage seda fakti oma infotehnoloogia eest vastutavale osakonnale/töötajale nina alla hõõrumast. Lisaks oleks tore ka mulle e-mail või selle puudumisel tavaline postkaart saata.

Hetkel kuum