21. juuli 1996 kell 22:00

Ajalehtede tellimishinnale lisandub septembris käibemaks

Sõnumilehe vastutav väljaandja Toomas Leito möönis, et ajakirjandus on selle tähtsa otsuse suveajal maha maganud. «Praegu on see info meie jaoks värske ja me otsustame oma tegevuskava lähipäevil,» ütles Leito. Ta märkis, et eeskätt mõjutab seadusemuudatus päevalehti, kus on suur osa tellijatel.

«Kui seni oli olukord, kus paar lehte elasid hästi ja teised halvasti, siis nüüd tekib olukord, kus paar lehte elavad hästi ja teised veel halvemini ning ajakirjandusturg hõreneb tingimata,» ütles Leito. Ta pidas võimalikuks, et ajalehed moodustavad oma huvide kaitseks ajalehtede liidu raames ühisrinde.

Postimehe vastutav väljaandja Mart Kadastik hoidus täpsemast kommentaarist, öeldes, et AS Postimees pole seadusemuudatust veel arutanud.

«Loomulikult on mingiks ajaks raha läinud,» kommenteeris Kadastik muudatuse mõju lehe majandustegevusele, «ja kuskilt otsast tuleb see kinni maksta,» lisas ta.

Sõnumilehe tellijate arv on praegu 21 029, Postimehel 47 550 ja Eesti Päevalehel «üle 30 000», nagu öeldi leviosakonnast. Äripäeva andmetel oli Eesti Päevalehel juuni keskel tellijaid 27 000.

Kui päevalehed ei tõstaks alates 1. septembrist tellimishinda, kaotaks Sõnumileht praeguse kuutellimuse hinna alusel arvutades kuu jooksul umbes 200 000, Postimees 400 000 ja Eesti Päevaleht 250 000 krooni.

Hetkel kuum