21. juuli 1996 kell 22:00

Lennufirma Aeroco pole veel müüdud

ASi Aeroco juhatuse esimehe Osmar-Paul Soidla sõnul otsustas firma juhatus panna ettevõtte müüki käesoleva aasta 20. mail. Tema sõnul otsustati firma maha müüa, sest viimased kaks aastat pole Aeroco omanikele kasumit toonud.

Soidla ütles, et nad on seni pidanud läbirääkimisi nelja pakkujaga, kellest tänaseks on sõelale jäänud kaks.

Kuna läbirääkimised ei ole veel lõppenud, on Soidla ütlusel vara avalikustada pakkujaid ja pakkumuste sisu. «See võib müügiprotsessi segama hakata,» lisas ta. Tema enda hinnangul on firma müümine veninud eelkõige seetõttu, et ka pakkujad on osaliselt rahalistes raskustes.

Eelnevalt on Soidla märkinud, et Aeroco hind võiks olla vähemalt 1,5 miljonit krooni. Oma seisukohta põhjendas ta sellega, et lennufirmal on olemas logod ja litsentsid ning tegu on reaalselt töötava lennukompaniiga.

Kui läbirääkimised lähevad kahe pakkujaga hästi, loodetakse Soidla sõnul lennufirma ära müüa hiljemalt augusti alguses.

ASi Aeroco kommertsdirektor Märt Kork ütles, et temal pole volitusi ega ka vajalikul hulgal informatsiooni, et firma müüki kommenteerida. Korgi sõnul teeb firma hetkel helikopteriga tellimuslende ning reklaamteksti vedamist õhus lennuki järel. Kommenteerides firma käekäiku käesoleval aastal ütles ta, et Aeroco kaotas märtsis, pärast riikliku lennusalga tööleasumist, osa oma kliente.

«Siis läks põhiline osa meie helikopterilendude kliente neile üle,» ütles Kork. Kuna tellimusi ei olnud Eesti turul kuigi palju, mõjus teise firma turuletulek kohe Aeroco majandustegevusele.

Tema sõnul tellib nende endine klient riik nüüd helikopteriteenuseid ainult riiklikult lennusalgalt. Kuna aga riiklikus lennusalgas on tööl rohkem inimesi kui Aerocos, tuleb riigil Korgi sõnul helikopterilendude eest maksta ligi kaks korda rohkem kui Aerocole. Märt Korgi sõnul maksis MI-2 helikopteri lennutund Aerocos 5600 krooni, sellele lisandus veel käibemaks.

Krediidiinfo andmetel on 1989. aastal asutatud Aeroco omanikud AS Agrolinda, AS Flora Liit, KND Marat ja AS Vasar. Krediidiinfo andmetel on neist kolm esimest 35 000kroonisesse aktsiakapitali paigutanud 10 000 ja viimane 5000 krooni.

Hetkel kuum