25. juuli 1996 kell 22:00

Suured transpordifirmad kooskõlastavad tegevuse

Scansped Eesti finantsdirektor Peep Kütt ütles, et reorganiseerumise käigus kolib Scansped Kanali teele, Balti Transpordiga ühistesse ruumidesse.

Reorganiseerimise tagajärjel jäävad alles mõlemad kaubamärgid. Küti sõnul firmad ei ühine, seega jääb alles ka kaks juriidilist isikut ja majandusüksust.

Kütt ütles, et kogu protsessi käigus tõstetakse firma tegevused ümber nii, et mõlema kaubamärgi all ei toimuks sarnast tegevust.

Küti sõnul käib tegevusharude väljavalimine firmade omanikuks oleva Rootsi kontserni üldise loogika alusel.

Scanspedi kaubamärgi all hakkab Küti sõnul toimuma maanteeliiklus, Balti Transpordi all hakkab toimuma mere-ja lennusaadetised transport ning ilmselt ka tolliteenused, lisas Kütt.

Peale reorganiseerimist tuleb Küti sõnul Scanspedi kaubamärgi alla üle küllalt suur osa Balti Transpordi tegevusest. Osa Scanspedi tegevusest läheb aga Küti väitel üle Balti Transpordi kaubamärgi alla.

Peep Kütt ütles, et kolimine algab kohe, kui Kanali teel on lõpetatud vajalike ruumide väljaehitamine, sest pärast kolimist Balti Transpordiga ühte majja, töötajate arv seal peaaegu kahekordistub. Lisaks võtab Küti sõnul aega ka vajaliku tehnika ja sisseseade paikapanek.

Kütt ütles, et kolimist ja reorganiseerimist finantseerib Balti Transport. Tema väitel tasutakse kulutused rendi kaudu. Küti sõnul võib Scansped pärast kolimist oma asukoha vahetumise tõttu mõned kliendid küll kaotada, kuid nende hulk on tühine.

Peep Kütt ütles, et kui reorganiseerimist poleks toimunud, oleks Balti Transpordi aastakäive küündinud 70 miljoni ja Scanspedil ligi 50 miljoni kroonini.

«Reorganiseerimise tulemusena on need numbrid vastupidi,» lisas ta.

Kaks Eesti suurt, rahvusvahelise transpordiga tegelevat firmat Scansped Eesti ja Balti Transport kuuluvad Rootsi kapitalil põhineval Skandinaavia juhtivale transpordikontsernile Bilspedition Groupile alates selle aasta aprilli lõpust.

Nimelt ostis 22. aprillil Bilspedition Groupi katusorganisatsioon PTL Balti Transpordi senise omaniku Huolintakeskuse AB. Seega on Bilspeditionil Eestis nüüd kaks esindajat.

Huolintakeskus jäi selle tagajärjel Küti sõnul ilma osa oma klientidest, kes tema Euroopa lepingupartneritena Eestisse tulid.

Hetkel kuum