7. august 1996 kell 22:00

Rakke lubjatehase juhid E-Betoonelemendist

Rakke lubjatehase värske tegevdirektor Ants Hõbemägi, kes juhtis kaks aastat E-Betoonelemendi Tamsalu tehast, asus Rakke lubjatehase tegevdirektorina tööle 1. augustil.

Rakke lubjatehase turundusjuhina tööle asunud Andres Kalvik töötas varem E-Betoonelemendi projektijuhina Harku tehases.

Hõbemägi nimetas Rakkesse mineku põhjusena eneseteostuse võimalust uues kohas. Mõlemad uustulnukad on läänevirulased ja varem tihedalt kokku puutunud ehitusmaterjalide tööstusega, kommenteeris valikut Ivar Paplavskis. «See, et nad lubjaga varem kokku puutunud pole, ei ole suurem õnnetus,» lisas ta.

Ants Hõbemägi prognoosis ettevõtte selle aasta käibeks kümme miljonit krooni. Esimese investeeringuna on tööle hakanud lubjakivi purustamise ja jahvatamise liin, lausus ta.

Põletatud lubja suurim tellija on Eestis tselluloositööstus. Uute klientide otsingul on turundusjuhataja ülesanne leida kanalid mujal Balti riikides ja Venemaal, kus võib arvestada ka ehitusmaterjalitööstuse tellimustega.

Hõbemägi kinnitusel käivad praegu läbirääkimised Peterburi lähistel Sertolovo ehitusmaterjalitehasega, kelle tellimus tõstaks tootmist vähemalt poolteisekordseks.

Talvel turustamisraskuste käes vaevelnud ja lubjatootmise peatanud tehase käive on viimastel kuudel suurenenud ja pärast erastamist planeeritud areng jätkub, kinnitas Ants Hõbemägi.

Tema sõnul Rakke lubjatehas kahjumit enam juurde ei tooda. Firma eelmise aasta netokäive oli 3,9 miljonit krooni ja kahjum 1,3 miljonit krooni.

Rakke lubjatehase võlakohustus oli kevadel erastamise ajal kolm miljonit krooni. AS Kivilõvi maksis tehase eest kolm mln krooni.

Hetkel kuum