19. august 1996 kell 22:00

Vaid Statoil tõstis hinda

AS EK täna veel bensiini hinda ei tõsta, ütles EK turundusdirektor Mati Ruul. «Kui hulgihind veel tõuseb, siis peame küll arvutama,» lisas ta.

EK tanklates maksab bensiini 95E liiter 4,6 kuni 4,95 krooni.

Kuigi bensiini 95E maailmaturu hind on kahe viimase nädala jooksul tõusnud 12 dollarit (143 krooni) tonni kohta, ei näe mõtet hakata hindu tanklates jälle sassi lööma, lausus Ruul.

Samal tasemel eilsega, ehk 214 dollarit tonni eest, oli bensiini maailmaturu hind ka viis nädalat tagasi, langedes kolme nädala jooksul 12 dollari võrra.

Ka Alexela ja Autokütuse tanklates täna bensiini hind ei muutu, teatati ASist AA-Trading. Bensiini 95E liiter maksab neis bensiinijaamades 4 krooni 80 senti kuni 4 krooni 85 senti.

Lähipäevil tõstab bensiini hinda ka Neste, lausus Neste Oil Eesti ASi hulgimüügi juht Rain Talmar. «Maailmaturu hind on tõusnud tasemele, kus tuleb otsuseid tegema hakata,» kommenteeris ta.

Täna maksab bensiini 95E liiter Neste tanklas 4 krooni 90 senti. «Võib-olla on neil maailmaturu kohta rohkem informatsiooni kui meil,» kommenteeris ta Statoili sammu.

Samas kinnitas Talmar, et kuigi Statoil ostab bensiini Neste Porvoo tehasest ja toob selle Eestisse Neste osalusega Estonian Transoili terminaali kaudu, ei tea keegi, mis hinnaga Statoil bensiini ostab. «Mis kokkulepped Neste ja Staoili kontsernide vahel on, meie siin ei tea,» sõnas ta.

Statoili teenindusjaamades maksab bensiini 95E liiter tänasest 5 krooni 5 senti. Hinnatõusu näol on tegemist Eesti Statoili paindliku hinnakujunduspoliitika jätkumisega, ütles firma turundusjuht Marko Allikson. «Me peame oma sõna ja reageerime ka edaspidi vastavalt turuseisule nii kütusehindade tõusu kui languse puhul,» kinnitas ta.

AS Eriõli ei näe põhjust hinna tõstmiseks, kuigi liitri hind tõusis maailmaturul tõesti 10 senti, tõdes firma müügidirektor Hans Kareta. «Nii tappev see tõus nüüd küll ei olnud,» märkis ta. «Kui Statoil suvel alandas liitri hinda 10 senti, langes bensiini hind maailmaturul 40 senti,» meenutas ta. Eriõli tanklates maksab bensiini 95E liiter 4 krooni 60 senti kuni 4 krooni 85 senti.

Kevadel oli Eesti Statoil esimene, kes viitega maailmaturu hinna muutusele alandas bensiini hinda, pärast seda langetasid hinda ka teised bensiinimüüjad Eestis.

Hetkel kuum